A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Лілія Гриневич обговорила домовленості щодо мовної статті Закону «Про освіту» та співпрацю в сфері е-підручників з Міністром освіти Румунії Валентином Попою

Опубліковано 24 травня 2018 року о 17:29

Україна та Румунія планують підписати Протокол про співпрацю у сфері освіти, в якому закріплюватимуться позиції щодо імплементації мовної статті Закону «Про освіту». Про це йшлося під час зустрічі Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич з Міністром національної освіти Румунії Валентином Попою сьогодні, 24 травня 2018 року, в Парижі.

«Закон «Про освіту» включає європейські цінності в національну систему освіти, зокрема положення, які дозволяють національним меншинам вивчати свою мову та навчатися нею. Водночас Закон забезпечує роль державної мови як інструменту соціальної єдності та цілісності. Нашою метою є надання рівних можливостей всім українським школярам. Закон виправляє нинішню дискримінаційну ситуацію, коли діти національної меншини мають дуже низький рівень володіння українською. Це означає, що вони не мають доступу до подальшої освіти в Україні, не мають доступу до роботи, не мають доступу до основних соціальних послуг у всій країні. Їм доводиться або переїжджати за кордон, або залишатися замкненими в своїх громадах», – зазначила Лілія Гриневич.

Під час зустрічі також йшлося про посилення співпраці між країнами у сфері розвитку цифрової освіти.

«Нам дуже цікавий саме румунський досвід розвитку електронних підручників – ви маєте значний прогрес у цій сфері. Ми ж тільки починаємо працювати у цьому напрямі. Цього року вперше виділено гроші на державному рівні – 46 млн – на закупівлю е-підручників та 54,6 млн на створення національної освітньої платформи», – розповіла Міністр.

Нагадуємо, що в лютому 2018 року МОН оприлюднив «Дорожню карту імплементації статті 7 «Мова освіти» Закону України «Про освіту», що враховує рекомендації Венеційської комісії та не передбачає зміни 7 статті Закону «Про освіту».

У жовтні 2017 року Україна та Польща підписали Декларацію щодо логіки імплементації мовної статті Закону «Про освіту».

У квітні 2018 року Лілія Гриневич з Міністром освіти і науки Болгарії Красіміром Валчевим підписали Декларацію про гарантування прав осіб, які належать до національної меншини Болгарії.