A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Лазерний гравірувальний станок, роботизована рука та робот-художник: у ЧДТУ провели форум з робототехніки

Опубліковано 12 жовтня 2018 року о 12:48

У Черкаському державному технологічному університеті провели форум “Робототехніка в нашому житті”, під час якого студенти вишу та школярі, які вивчають робототехніку, презентували свої розробки. Захід організували з нагоди Дня факультету електронних технологій і робототехніки ЧДТУ.

Серед доробків, які представили на форумі - робот-художник, який може вчити студентів працювати на верстатах з числовим програмним управлінням, лазерний гравірувальний станок, сконструйований та запрограмований автономний дирижабль тощо.

Особливістю виставки став роботизований прототип руки, який розробили студенти кафедри приладобудування, мехатроніки та комп’ютеризованих технологій ЧДТУ. Розробка може працювати як в автономному режимі, так і керованою людиною. За автономного керування рука функціонуватиме як маніпулятор і не виконувати дії за наперед заданою дією. В іншому разі рукою можна управляти за допомогою біопотенціалів, які вимірюються з м’язів передпліччя людини. До цієї частини тіла попередньо приєднують спеціальні дроти та електрокардіографічні датчики.

Після експозиції, гостям виставки запропонували взяти участь у змаганнях роботів “Сумо”, а також у воркшопі з  ремонту електронних друкованих плат.

У межах форуму голова Черкаського об’єднання роботодавців, ректор ЧДТУ та начальник Управління освіти і науки Черкаської ОДА підписали договір про співпрацю. Він передбачає взаємодію у підготовці фахівців напряму, створення сприятливих умов для науково-технічного розвитку регіону, а також реалізацію навчальних, наукових та творчих можливостей.

“Коли ми починали у 2015 році проект з розвитку робототехніки в регіоні, у нас було розуміння, що, насамперед, це потрібно нашим дітям. Нам вдалося створити необхідні умови для дітей, завдяки чому сформувалося 29 команд. Наразі Черкащина є лідером за кількістю команд з робототехніки. Наші діти мають  великий потенціал, і нам його вдається реалізовувати”,– зазначив голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко.

Нагадаємо, що у ПолтНТУ відкрили першу на Полтавщині стартап школу.