A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Кіровоградська область - лідер зі створення опорних шкіл, і її досвід доводить, що цей інструмент працює та реально впливає на освітні шанси дітей, - Лілія Гриневич

Опубліковано 19 лютого 2018 року о 12:32

Протягом року Кіровоградська область піднялася на 3 сходинки вгору за рейтингом ЗНО за часткою випускників, які набрали від 160-200 балів – з 20 місця в 2016-му до 17 місця в 2017 році. Не останню роль, на думку Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич, у цьому зіграло активне створення в регіоні нових опорних шкіл. Про це вона заявила під час огляду однієї з опорних шкіл області «Олександрівське навчально-виховне об’єднання №1».

«За останні 2 роки створено 67 опорних шкіл та 174 філії. Для підвезення учнів опорних шкіл придбано 38 шкільних автобусів та обладнання на суму понад 35 млн грн, відремонтовано окремі ділянки доріг. Така робота не може не давати свої результати. Особливо важливо, що створення опорних шкіл впливає на зростання кількості реально профільних класів, же діти більш-менш можуть зосередитись на підготовці до потрібних їм предметів», –  розповіла Міністр.

Вона зауважила, що у самій опорній школі  «Олександрівське навчально-виховне об’єднання №1»  учні старшої школи мають можливість навчатися за хімічно-біологічним, математичним, історичним та філологічним профілями.

«Матеріально-технічне забезпечення, фахові вчителі, хороші умови для навчання – усе це дає можливості повністю розкрити потенціал кожної дитини», – додала Лілія Гриневич.

Міністр також підкреслила важливість подальшої підтримки розвитку опорних шкіл як з місцевого, так і з державного рівнів.

«Уже третій рік поспіль ми підтримуємо цільовими субвенціями закупівлю автобусів та природничо-математичних кабінетів для шкіл, також існує окрема субвенція для навчання дітей з особливими освітніми потребами. Так, у бюджеті на 2018 рік закладено 200 млн грн  на придбання шкільних автобусів, 441,101 млн грн – на природничо-математичні кабінети та 509 млн грн – на інклюзивну освіту», – повідомила Лілія Гриневич.

Нагадуємо, що на засіданні Уряду, яке відбулося 14 лютого, було встановлено 15 та 20 відсоткові доплати для вчителів підготовчих класів спеціальних шкіл, а також для педпрацівників і помічників вихователів в інклюзивних класах (групах) усіх освітніх закладів.