A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Ініційовано створення мережі екзаменаційних центрів для проведення оцінювань з використанням комп’ютерної техніки

Опубліковано 28 грудня 2021 року о 17:30


Сьогодні, 28 грудня 2021 року, Урядом затверджено План заходів щодо створення мережі екзаменаційних центрів на період до 2030 року. Це дозволить проводити освітні оцінювання з використанням цифрових технологій, а також ефективно розвивати національну систему освітніх вимірювань.

Наявна в Україні система зовнішніх освітніх оцінювань базується переважно на паперовому тестуванні, яке потребує складної логістики, чималих витрат на друк та доставку тестових матеріалів, а успіх його реалізації залежить від багатьох чинників (зокрема, від якості паперу, виконання підрядними організаціями своїх функцій, якості роботи залучених працівників). 

Натомість уряди розвинених країн поступово запроваджують оцінювання з використанням комп’ютерної техніки. Цифрові технології широко використовуються і для міжнародних досліджень якості освіти, зокрема для Програми міжнародного оцінювання учнів PISA, завдяки якій уряди країн світу отримують об’єктивні дані про стан національних систем освіти та успішні освітні політики. 

Оскільки Український та регіональні центри оцінювання якості освіти уже мають успішний багаторічний досвід проведення освітніх вимірювань, мережу екзаменаційних центрів планується створити у вигляді відокремлених структурних підрозділів РЦОЯО в кожному обласному центрі та місті Києві. 

Планується, що мережа екзаменаційних центрів забезпечить проведення окремих видів освітніх оцінювань у комп’ютерному форматі, серед яких:

  • міжнародні порівняльні оцінювання, зокрема PISA;
  • моніторингові дослідження якості освіти регіонального та локального рівнів;
  • іспити для визначення рівня володіння державною мовою.

Завдяки використанню цифрових технологій будуть створені стандартизовані умови для уніфікованого, прозорого та об’єктивного оцінювання. Також це гарантуватиме безпеку учасників освітніх оцінювань та тестувань під час поширення на території України інфекційних хвороб та запровадження карантинних обмежень.

Передбачається, що мережу екзаменаційних центрів буде в довгостроковій перспективі розбудовано на базі закладів освіти, що дозволить перевести в цифровий формат національні зовнішні оцінювання з великою кількістю учасників.

Нагадаємо, МОН активно долучається до проєктів цифрової трансформації.