A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Харківські студенти створили унікальний мобільний додаток, який спростить оплату проїзних квитків та відстеження міського транспорту

Опубліковано 10 липня 2018 року о 17:04

Троє харківських студентів розробили мобільний додаток “Х-транспорт”, який допоможе відстежувати міський транспорт та сплачувати проїзний квиток за допомогою телефону. Розробники кажуть, що повного аналогу додатка немає ані в Україні, ані у світі. Адже він спрощує користування системою єдиного квитка та оплату через систему е-тікет.

Додаток адаптований до телефону та комп'ютера, тож користувач може у будь-якій зручній формі побачити місцезнаходження конкретного автобуса, тролейбуса чи трамвая, а також час, коли він прибуде на найближчу зупинку. Усе це дозволить містянам раціонально планувати час та маршрут.

Авторами проекту є студенти Харківського національного економічного університету ім. С. Кузнеця та Харківського національного університету радіоелектроніки. До складу команди увійшли Дмитро Хапілін (голова проекту), Кирило Костиря (відповідальний за інноваційні розробки) та Артем Сєріков (спеціаліст з програмного забезпечення). Керівником проекту став доцент ХНЕУ ім. С. Кузнеця Максим Серпухов.

“Проект є вдалим доповненням системи е-тікет, що дозволить без зайвих засобів - пластикових карток чи терміналів - користуватися цією системою. Крім того, Х-транспорт пришвидшує адаптацію до єдиного квитка, а також допомагає планувати та правильно використовувати особистий час”, - розповіли розробники.

Ідея створити інноваційний додаток виникла в межах конкурсу стартапів Kuznets startup battle, який проводиться на базі ХНЕУ ім. С. Кузнеця. Над новітньою розробкою хлопці працювали близько півроку. У цей період організатори забезпечили учасників необхідними матеріалами та платформою для роботи над проектом. Після перемоги у виші, студенти взяли участь у конкурсі “Харків – місто молодіжних ініціатив”, де виграли 10 тис гривень на розвиток проекту.

“Результати конкурсу студентських ініціатив показали, що місто зацікавлене у створенні такого додатка. Однак за нашими підрахунками створення такої системи коштуватиме близько 900 тис гривень. Така вартість обумовлена тим, що у додатку велика увага приділена безпеці, анонімності та збереженню персональних даних користувачів”, - зазначають автори “Х-транспорт”.

Наразі студентський проект подано для реалізації в межах міської цільової програми “Громадський бюджет (бюджет участі) міста Харкова на 2018-2021 роки”. А здобуті кошти використовують на удосконалення розробки.

Нагадаємо, що у КПІ ім. І. Сікорського випускники стартап-шкіл презентували 25 інноваційних проектів