A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Ганна Новосад: Я готова ініціювати рішення, щоб між читаннями в бюджеті-2020 Нацфонд досліджень став головним розпорядником коштів

Опубліковано 19 вересня 2019 року о 18:54

Міністерство максимально сприятиме запуску Нацфонду досліджень та зробить все можливе, щоб на 2020 рік він уже став головним розпорядником коштів (ГРК) і не залежав від МОН. Про це зазначила Міністр освіти і науки Ганна Новосад на зустрічі з представниками Національного фонду досліджень сьогодні, 19 вересня 2019 року, у приміщенні МОН.

“Закон “Про наукову та науково-технічну діяльність” передбачає, що Національний фонд досліджень є головним розпорядником коштів. Зараз ГРК за нашими коштами був МОН, це мотивували тим, що фонд не був ще навіть юридичною особою. Зараз ми ці організаційні питання завершуємо”, - зазначив Леонід Яценко, голова Національного фонду досліджень України.

Він додав, що було б правильно, якщо б бюджет на 2020 рік відповідав профільному закону і фонд сам розпоряджався своїм фінансуванням.

Дмитро Чеберкус, гендиректор директорату науки МОН, додав, що Міністерство максимально зацікавлене в тому, щоб фонд став ГРК.

“Якщо ви будете нашим розпорядником нижчого порядку, нам потрібно буде на рівні МОН виписати алгоритм, як ми з вами працюватимемо. Це додаткові накази, які займуть багато часу”, - пояснив гендиректор.

Міністр Ганна Новосад підкреслила, що МОН має великий інтерес, щоб усі процеси запуску фонду відбулися максимально швидко.

“Я готова ініціювати рішення, щоб між читаннями в бюджеті-2020 Нацфонд досліджень став головним розпорядником коштів. Також ми маємо розробити план усіх документів, які спільно з вами треба запустити, щоб НФД почав роботу вже найближчим часом”, - наголосила Ганна Новосад.

Нагадуємо, що 6 березня 2019 року Уряд призначив головою Національного фонду досліджень Леоніда Яценко, провідного українського вченого, завідувача відділу Інституту фізики НАН України.