A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Ганна Новосад: Результати PISA стануть відправною точкою для вимірювання ефективності НУШ після її впровадження у 5-9 класах

Опубліковано 18 листопада 2019 року о 17:15

Результати порівняльного дослідження якості освіти PISA, в якому Україна вперше взяла повноцінну участь у 2018 році, стануть відправною точкою для вимірювання змін у шкільній освіті, зокрема – результатів НУШ після впровадження реформи у 5-9 класах. Про це заявила Міністр освіти і науки Ганна Новосад під час презентації «Ресурси PISA для сучасного вчителя – відповідального професіонала» сьогодні, 18 листопада 2019 року.

“Вже 3 грудня будуть оприлюднені результати PISA, і ми зможемо побачити позицію нашої освітньої системи, поглянути на наші слабкі та сильні сторони. Важливо, що це дослідження покаже якість нашої школи, якої ще не торкнулась освітня реформа: учасниками дослідження є 15-річні школярі, а наразі реформа НУШ охопила лише перші 2 класи. 3 грудня ми отримаємо відправну точку, за допомогою якої зможемо вимірювати наші успіхи надалі”, – зазначила Міністр.

Вона також наголосила, що результати PISA дадуть ґрунтовне розуміння того, що саме потрібно буде покращити у базовій школі.

“Унікальність PISA в тому, що оцінюється не база знань, а вміння застосовувати їх на практиці. Наша система освіти донедавна здебільшого орієнтувалась на теорію, але не на практику. І відхід від теоретизації знань і перехід до компетентнісного навчання – це саме те, що лежить в основі Нової української школи”, – повідомила Ганна Новосад.

Під час заходу було презентовано оновлений сайт PISA в Україні та посібник для вчителів математики – вони допоможуть краще використовувати дослідження PISA та його результати.

Сайт PISA було оновлено за сприяння UNICEF в Україні. Електронна платформа отримала новий функціонал як для учасників тестування, так і для освітян.

“Що посутньо відрізняє наш ресурс від попереднього – це те, що тепер на ньому можна проходити тестові завдання, а не завантажувати їх, як це було раніше. А вчитель може створити свій тест із опублікованих завдань PISA, які стосуються уроку”, – зазначила заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко.

Презентоване україномовне видання «10 запитань від учителів математики … і як PISA може допомогти відповісти на них» розкриває стратегії викладання та вивчення математики, виконання навчальних програм. Також воно містить характеристики учнів і пояснює, як вони пов’язані з їх досягненнями у математиці.

Довідково.

PISA – програма міжнародного порівняльного дослідження якості освіти, яка проводиться під егідою Організації економічного співробітництва і розвитку. PISA не дає оцінку учням, а перевіряє їхню здатність користуватись знаннями й уміннями, отриманими в школі. Таким чином PISA діагностує систему освіти, і на основі отриманих даних можна побачити недоліки освітньої системи та виправити їх.

2018 року Україна вперше взяла участь у повноцінному оцінюванні PISA. Його результати презентують вже 3 грудня.

Що саме дасть Україні участь у дослідженні PISA, детально читайте у матеріалі.оновлений сайт PISA в Україні. Його модернізували за сприяння UNICEF в Україні Електронна платформа дозволить учням або студентам проходити тестування PISA прямо на сайті. Освітяни, у свою чергу, матимуть можливість побачити приклад компетентнісно орієнтованих завдань, щоб впроваджувати їх на своїх уроках.“Результати PISA, про які ми дізнаємось вже 3 грудня,
Презентували сайт PISA, оновлений за сприяння UNICEF в Україні. Електронна платформа дозволить учням або студентам проходити тестування PISA прямо на сайті. Освітяни, у свою чергу, матимуть можливість побачити приклад компетентнісно орієнтованих завдань, щоб впроваджувати їх на своїх уроках.Крім того, під час заходу презентували україномовне видання «10 запитань від учителів математики… і як PISA може допомогти відповісти на них». Ці запитання стосуються стратегій викладання та вивчення математики, виконання навчальних програм. Також -  характеристик учнів і того, як вони пов’язані з досягненнями учнів у математиці.
3 ГРУДНЯ БУДУТЬ РЕЗУЛЬТАТИ


РЕЗУЛЬТАТИ НЕ ДІАГНОСТУЮТЬ НУШ, А ЦЕ ВІДПРАВНА ТОЧКА СТАНУ ШКОЛИ, ЯКА НЕ УВІЙША В РЕФОРМУ Ы ЦЕ ПОКАЖЕ ЯК ПОКРАЩИТИ НУШ В БАЗОВІЙ ШКОЛІ___

Програму спрямовано на оцінювання систем освіти в різних країнах світу.

Дослідження проводяться раз на три роки через тестування навичок і знань 15-річних учнів. PISA не перевіряє рівень навчальних досягнень, а оцінює здатність учнів користуватись знаннями й уміннями, отриманими в школі, за можливих викликів.

2018 року Україна вперше взяла участь у повноцінному оцінюванні PISA. Тоді ж до нього долучилися майже 80 країн світу.Нагадаємо, Україна у 2018 році вперше взяла участь у міжнародному порівняльному дослідженні якості освіти — PISA (Program for International Student Assessment). А вже 3 грудня 2019 року будуть оприлюднені перші для України результати PISA.

Зауважимо, PISA не дає оцінку учням, а діагностує систему освіти. На основі отриманих даних можна побачити недоліки і виправити їх. Як школа готує учнів до майбутнього життя?


18 листопада за участі Міністра освіти і науки України Ганни Новосад відбудеться презентація «Ресурси PISA для сучасного вчителя – відповідального професіонала».

В заході також візьмуть участь державні й громадські організації, які підтримують імплементацію міжнародного дослідження PISA в Україні і всіляко сприяють просуванню його результатів.


Знаковою буде презентація україномовного видання «10 запитань від учителів математики… і як PISA може допомогти відповісти на них». Ці запитання стосуються стратегій викладання математики, а також стратегій вивчення математики учнями, виконання навчальних програм, різних характеристик учнів і того, як вони пов’язані з досягненнями учнів у математиці та як вони пов’язані між собою.
У межах заходу буде представлено сайт PISA, оновлений за сприяння UNICEF в Україні. Електронна платформа дозволить учням / студентам проходити тестування за завданнями PISA, а також освітянам побачити приклад компетентнісно орієнтованих завдань, щоб впроваджувати їх на своїх уроках.


Нагадаємо, Україна у 2018 році вперше взяла участь у міжнародному порівняльному дослідженні якості освіти — PISA (Program for International Student Assessment). А вже 3 грудня 2019 року будуть оприлюднені перші для України результати PISA.

Зауважимо, PISA не дає оцінку учням, а діагностує систему освіти. На основі отриманих даних можна побачити недоліки і виправити їх. Як школа готує учнів до майбутнього життя?

Початок заходу: о 15:00

Місце проведення:  проспект Перемоги, 10, 1-й поверх,  м. Київ, зала засідань Колегії Міністерства освіти і науки України.

Акредитація ЗМІ: за посиланням.