A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Ганна Новосад на Дні дошкілля: про зростання зарплат вихователям та зміну дошкілля через новий зміст, методики та якісне підвищення кваліфікації

Опубліковано 27 вересня 2019 року о 16:38

Зарплата вихователям мусить зрости, а зміст та методики дошкільної освіти змінитись так, щоб діти особистісно були готові до навчання в Новій українській школі. Про це розповіла Міністр освіти і науки України Ганна Новосад сьогодні, 27 вересня 2019 року, під час святкування Дня дошкільної освіти.

“Я хочу вам подякувати за те, що ви робите одне із найскладніших завдань у нашій освіті. Ви першими приймаєте дітей у систему освіти, ви першими починаєте плекати в них особисті якості та компетентності. Як на мене, у нас у суспільстві є певний перекіс у сприйнятті дошкільної освіти як чогось другорядного, необов’язкового, як чогось, що має менше цінуватись, ніж шкільна та вища освіта. На мою думку, нашим спільним завданням має стати саме зміна цього сприйняття дошкілля, адже воно є початком дороги кожної дитини в освіті”,  —  звернулась до вихователів Ганна Новосад на початку свого виступу.

Вона наголосила, що дошкільна освіта має стати одним з пріоритетів і Уряду, і Верховної Ради України.

“Багато було зроблено для старту Нової української школи, і наше завдання — зробити так, щоб реформа розгорталася, щоб в реформу зайшла базова школа, а далі — старша профільна школа. Однак ми вже зараз бачимо, що до школи приходять діти, які особистісно не готові до неї. Без виправлення цієї ситуації ми не можемо говорити про успішну Нову українську школу. А тому поєднати логічно НУШ з дошкіллям я вважаю одним із наших пріоритетів. Ці зміни мають відбуватися через зміст, через нові методики викладання та якісне підвищення кваліфікації для вас — вихователів та керівників садків. Це те, що б ми хотіли разом із вами напрацювати і впроваджувати”,  —  підкреслила Ганна Новосад.

На думку Міністра, щоб зміни були ефективними, вони мають відповідати на найбільш нагальні виклики, які ми сьогодні маємо, а також напрацьовуватися спільно з практиками.

“Зміни мають відбутися не на словах. Разом із вами ми маємо знайти шляхи, якими вирішимо найбільш нагальні проблеми. Наприклад, престижність вашої праці,  адже, будемо відверті, у нас вихователі та керівники дошкільних закладів отримують необгрунтовано, несправедливо низьку заробітну плату.  І це те, що ми дуже хотіли би змінювати”,  — зазначила Ганна Новосад.

Нагадуємо, що МОН оновило перелік засобів корекції у інклюзії — опубліковано відповідний наказ.