A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Дослідження та інновації: ключові інструменти подолання глобальних викликів у контексті Європейського зеленого курсу

Опубліковано 19 січня 2021 року о 17:03


Сьогодні, 19 січня 2021 року, відбулось засідання міжвідомчої робочої групи з питань координації подолання наслідків зміни клімату в межах ініціативи Європейської Комісії «Європейський зелений курс» під головуванням Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, а також за участі Віцепрем'єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної, міністрів, які входять до складу МРГ, представників бізнесу та громадськості.

Участь у заході також взяв заступник Міністра освіти і науки України Андрій Вітренко.

Міністерство освіти і науки України вбачає реалізацію цілей ЄЗК через інтеграцію до Європейського дослідного простору, а також підтримку досліджень та інноваційних рішень, які є горизонтальним інструментом досягнення цілей Європейського зеленого курсу.

«Наразі МОН завершує процес затвердження оновленої дорожньої карти інтеграції України до ЄДП. Це стратегічний документ, що охоплює багатосторонні процеси з метою системної підтримки розбудови наукової та інноваційної сфери України, зокрема в контексті міжнародної співпраці. Імплементація ЄЗК, а саме: завдання забезпечення участі українських вчених у реалізації ініціативи ЄЗК, – включено до пріоритету 2а дорожньої карти інтеграції України до ЄДП “Спільне вирішення проблем, зумовлених глобальними викликами”», – наголосив Андрій Вітренко.

За його словами, щоб Україна змогла долучитися до дослідницьких та інноваційних ініціатив, спрямованих на досягнення цілей ЄЗК, необхідно, зокрема, забезпечити асоційовану участь у наступній Рамковій програмі Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Горизонт Європа» (2021–2027 рр.), що дозволить Україні здійснити низку заходів:

  • відкрити доступ українським стейкхолдерам до європейських інструментів конкурсного фінансування та надання грантової підтримки й сприяти їх залученню до європейських програм підтримки;
  • забезпечити залучення українських експертів та спеціалістів відповідного профілю до реалізації спільних проєктів у частині ЄЗК;
  • сприяти розвитку дослідницької та інноваційної інфраструктури.

«Дослідження та інновації в межах ЄЗК – наскрізний пріоритет, оскільки саме вони можуть дозволити подолати низку викликів щодо підвищення енерго- та ресурсоефективності економіки, розвитку відновлювальної та водневої енергетики, розвитку сталого сільського господарства, екологізації транспорту тощо», – зазначив Андрій Вітренко.

Він додав, що підтримка ініціативи ЄЗК є одним із важливих та невід’ємних компонентів наближення України до ЄДП та використання дослідницького потенціалу для спільного з європейськими партнерами подолання глобальних викликів.

Участь у Рамковій програмі Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Горизонт Європа» (2021–2027 рр.) є ключовою для доступу українських вчених та інноваторів до фінансових та нефінансових інструментів Євросоюзу підтримки досліджень та інновацій у сфері ЄЗК.

Докладніше про заходи, що присвячені Європейському зеленому курсу, тут.

Нагадуємо, МОН працює над удосконаленням законодавчої бази для розвитку наукової сфери.