A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Дослідники ЧНУ отримають понад 70 тис євро в межах Erasmus+: вони працюватимуть над розвитком ідей медіації в Україні

Опубліковано 13 лютого 2019 року о 17:30

Науковці Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича працюватимуть над створенням Федерації медіації та розробкою програми для магістрів-медіаторів. Проект упроваджується в межах  програми ЄС Erasmus+. Він спрямований на те, щоб розвивати в Україні практику залучення до вирішення конфліктів незалежної сторони - медіатора, який попередньо пройде підготовку.

Загалом до проекту “Медіація: навчання та трансформація суспільства” залучені понад 10 команд з різних країн світу - Грузії, Іспанії, Нідерландів, Латвії, Німеччини, Азербайджану та України. Учасники з країн, де планують створити профільні Федерації (Україна, Грузія та Азербайджан) перейматимуть успішний досвід партнерів, вивчатимуть, як правильно поширювати знання про медіацію у суспільстві.

Нині у Нідерландах відбулася перша зустріч виконавців, на якій узгодили положення партнерських угод, план виконання завдань, а також програму навчальних візитів студентів, які спеціалізуються у питаннях медіації, до країн-учасниць програми.

ЧНУ ім. Ю. Федьковича отримає понад 70 тис євро на реалізацію завдань. Окрім чернівецького вишу, партнерами проекту від України є  Університет КРОК та Харківський національний університет ім. В. Каразіна.

Реалізувати проект планують за 3 роки.  На думку організаторів, він допоможе зміцнити ідеї демократії та поширити серед широкого загалу найкращі європейські практики медіації.

Нагадаємо, що у межах ініціативи Clean Sky 2 науковці ХАІ отримали 1 млн євро під проект зі зменшення шкідливих викидів в авіаційних двигунах.