A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Долучаємося до ініціативи «Act for Early Years»

Опубліковано 28 вересня 2023 року о 16:15


Раніше Сара Браун, засновниця глобального благодійного фонду «Theirworld», що займається підтримкою дошкільної освіти та раннього розвитку дитини, зустрілася з Президентом України Володимиром Зеленським. На зустрічі глава держави наголосив, що одним з важливих напрямів є модернізація дошкілля і забезпечення успішного раннього розвитку дитини.

Минулого тижня у США перший заступник міністра освіти і науки України Євген Кудрявець як представник МОН та фонд «Theirworld» підписали документи про співпрацю та приєднання України до глобальної ініціативи фонду «Act for Early Years».

Act for Early Years відкриває для нас нові можливості співпраці і підтверджує позицію Міністерства освіти і науки України щодо важливості дошкільного розвитку дитини. Для України важливо, щоб кожна дитина здобувала якісну освіту та мала гідні умови для розвитку з ранніх років. Також ми розуміємо, що якісна дошкільна освіта буде важливим фактором в ухваленні рішення повертатися до України для багатьох батьків, що нині вимушено виїхали за кордон.

Україна приєднується до кампанії «Act for Early Years», у межах якої уряди закликають інвестувати в політику, програми для надання комплексних послуг для дітей до 5 років та розвиток фахівців, які надають ці послуги. Theirworld надаватиме технічну підтримку, а також фахівців для розроблення і впровадження національної ініціативи з реформування дошкільної освіти та системи раннього розвитку.

Метою ініціативи є:

  • надати дітям безпечне і якісне місце в системі ранньої освіти завдяки гнучкій та ефективній мережі різних типів закладів;
  • забезпечити кваліфікований персонал завдяки створенню гідних умов праці, оновлення системи навчання та професійних можливостей;
  • перехід від догляду до розвитку через оновлення змісту та підходів до розвитку дітей дошкільного віку;
  • створення системи моніторингу та оцінювання якості системи дошкільної освіти та раннього розвитку;
  • упровадження цифровізації у процеси управління та зміни моделі фінансування.

«Україна має стати лідером кампанії «Act for Early Years», навіть під час кризи. Ми зобов'язані реформувати нашу систему та розширювати мережу, щоб усі діти віком від 3 до 5 років мали доступ до якісної дошкільної освіти по всій країні», — зазначив перший заступник міністра освіти та науки України Євген Кудрявець на заході Theirworld щодо початку кампанії «Act for Early Years».

«Протягом перших п'яти років життя дитини розвивається 90% її мозку. Тому ми гіперсфокусовані на тому, щоб кожна дитина мала найсильнішу підтримку та можливості для розвитку, незалежно від походження або місця проживання», — прокоментував Джастін ван Фліт, президент Theirworld.

Упродовж останнього року глобальна бізнес-коаліція «Theirworld для освіти» вже співпрацювала з HP, Microsoft, Фондом Олени Зеленської та приблизно десятком інших організацій, щоб доставити 70 000 ноутбуків для вчителів і учнів, які стали вимушеними переселенцями. Ініціатива охопила понад 1,5 мільйона учнів і стала однією з найбільших інвестицій в освіту в перший рік повномасштабного вторгнення. 

Ми пишаємося такими масштабними партнерствами й дякуємо за підтримку. Віримо, що разом нам вдасться якісно змінити дошкільну освіту!