A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Доцентка ПНУ виграла грант на проведення наукових досліджень у Ягеллонському університеті

Опубліковано 02 серпня 2022 року о 13:55


Тетяна Татарчук, доцентка кафедри хімії факультету природничих наук і директорка Навчально-наукового центру хімічного матеріалознавства та нанотехнологій Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, стала однією з переможниць конкурсу, оголошеного Національним науковим центром (Narodowe Centrum Nauki, NCN, Республіка Польща).

Вже з серпня доцентка матиме можливість проводити наукові дослідження на базі Ягеллонського університету (місто Краків, Республіка Польща). До участі в конкурсі було подано 213 заявок, з яких 51 заявка отримала фінансування.

Тетяна Татарчук продовжить дослідження нових гетерогенних каталітичних реакцій, які можна використовувати для очищення води. Проєкт охопить синтез нових матеріалів, їхню характеристику та каталітичні випробування.

Дослідження нададуть нові знання в області каталізаторів на основі оксидів заліза та титану. Реалізація проєкту розширить співпрацю з дослідницькою групою професора Войцеха Мацика, декана хімічного факультету Ягеллонського університету.

Впродовж п’яти років Тетяна Татарчук плідно співпрацює з науковцями хімічного факультету та факультету фізики, астрономії та прикладної інформатики Ягеллонського університету. Крім того, разом із професором Войцехом Мациком вона була співкерівником польсько-українського проєкту «Фотокаталітичні гібридні системи для очищення води», що фінансувався МОН і Національним агентством академічних обмінів (NAWA) Республіки Польща.

Нагадаємо, триває приймання заяв на участь у стипендіальній програмі NCN для українських студентів і науковців-початківців.