A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

До кінця січня 2021 року в Полтавській області відкриють 3 навчально-практичних центри вартістю понад 5 млн грн

Опубліковано 23 грудня 2020 року о 14:28


У 2020 році 3 заклади професійно-технічної освіти в Кременчуці (Полтавська область) отримали понад 5 млн гривень на відкриття навчально-практичних центрів. До кінця січня 2021 року в них мають завершити ремонти та встановити нове обладнання. Про це розповів заступник Міністра освіти і науки Ігор Гарбарук у вівторок, 22 грудня 2020 року, перебуваючи з робочим візитом на Полтавщині.

У межах поїздки Ігор Гарбарук разом із гендиректоркою директорату професійної освіти МОН Іриною Шумік та менеджерами Програми ЄС EU4Skills перевірили готовність закладів до відкриття навчальних осередків. Крім того, Вищому професійному училищу №7, яке бере участь у пілотуванні Програми, передали нове IT-обладнання вартістю 660 тис. грн. Зокрема, ноутбуки, принтер, сервер, проектор та інше. Нещодавно ще 4 заклади-учасники Програми отримали таке обладнання для використання в роботі.

«Підтримка EU4Skills є зараз дуже вчасною для закладів, адже через пандемію більша частина освітнього процесу проходить у дистанційному форматі. Ми вдячні партнерам за надання цих ресурсів, але зі свого боку продовжуємо допомагати профтехам оновлювати виробничі майданчики. У державному бюджеті на 2021 рік закладено 150 млн на створення навчально-практичних центрів. Конкурс розпочнеться в січні, тому я закликаю місцеву владу готуватися до участі в ньому вже зараз», — зазначив заступник Міністра Ігор Гарбарук.

Окрім професійного училища № 7, навчально-практичні центри створять в таких профтехах Кременчука:

  • Регіональний центр професійно-технічної освіти №1; 
  • Професійно-технічне училище №26.

Майбутні навчально-практичні центри здійснюватимуть підготовку учнів за трьома напрямами: готельно-ресторанний сервіс, слюсарні технології, ремонт і обслуговування електроустаткування.

На базі таких осередків заклади можуть не тільки якісно готувати учнів, а й влаштовувати перенавчання та підвищення кваліфікації робітників, які вже працюють. Також, використовуючи ці ресурси, вони можуть проводити майстер-класи, конкурси фахової майстерності та стажування викладачів інших закладів.

Нагадаємо, що колегія МОН схвалила Стратегію розвитку професійно-технічної освіти до 2023 року.