A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Для профтехів відбулася презентація курсу громадської освіти

Опубліковано 10 грудня 2021 року о 14:56


8 грудня 2021 року відбулася презентація концепції курсу з громадянської освіти для закладів професійної освіти. Курс допоможе учням дізнатися принципи ефективної демократії у суспільстві, а також краще зрозуміти поняття індивідуальної свободи, громадянської відповідальності та права людини.

«Нам важливо, щоб учні змогли не тільки побудувати успішну кар’єру, але й розвивалися як особистості, зокрема розуміли власну роль у державі та суспільстві. Курс допоможе учням зрозуміти політичні та соціальні процеси, ефективно взаємодіяти з людьми й комфортніше відчувати себе в соціумі. У такий спосіб ми руйнуємо стереотипи щодо навчання в профтехах, адже тут навчаються свідомі та відповідальні громадяни України», зазначила генеральна директорка директорату професійної освіти МОН Ірина Шумік.

Серед учасників зустрічі були представники Міністерства освіти і науки, Центральної виборчої комісії, міжнародні експерти та партнери.

Концепція курсу передбачає теоретичну та практичну складову. Педагоги інтерактивно навчатимуть учнів матеріалу, а по закінченню учні створять проєкт громадянської дії, який вирішуватиме реальну проблему суспільства. Для цього вони обиратимуть актуальну тему, ретельно її вивчатимуть та запропонують шляхи вирішення.

Перед розробкою концепції курсу експерти опитали 18 тисяч студентів і 2 тисячі педагогів зі сфери профосвіти. Результати показали, що в закладах існує попит на громадянську освіту.

Зазначимо, що курс із громадянської освіти наразі викладається у 39 закладах вищої освіти по всій Україні. Він базується на глобальному підході до громадянської освіти «Посилення залученості через освіту для демократії» та адаптований під ий під державний контекст.

Організатором заходу є Міжнародна фундація виборчих систем (IFES) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства міжнародних справ Канади та допомоги від уряду Великої Британії.

Нагадаємо, Уряд затвердив концепцію Державної цільової соціальної програми розвитку.