A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Держсекретар МОН відвідав польські заклади вищої освіти

Опубліковано 23 вересня 2022 року о 16:05


У межах робочої поїздки до Республіки Польща Державний секретар Міністерства освіти і науки України Сергій Захарін спільно з Президентом Національної академії педагогічних наук України, академіком Василем Кременем відвідав заклади вищої освіти, де ознайомився з умовами навчання українських студентів, а також організацією роботи польської освітньої системи з урахуванням наслідків широкомасштабної збройної агресії рф на території України.

Зокрема, відвідали Університет імені Адама Міцкевича в Познані, який є одним із десяти дослідницьких університетів у Польщі. У ньому навчається майже 50 тис. студентів. Випускники закладу стають все більш затребуваними на ринку праці.

Ознайомилися з організацією освітнього процесу в Академії спеціальної педагогіки імені Марії Гжегожевської, що має столітню історію існування. У закладі готують професійно активних учителів і вихователів для роботи з дітьми, що мають особливі освітні потреби.

Також Сергій Захарін та Василь Кремень відвідали Вищу школу пенітенціарної справи.

Сергій Захарін подякував за організацію навчання українських здобувачів освіти, які вимушено перебувають у Польщі, та надання робочих місць викладачам та учителям. 

Крім того, під час зустрічей було порушено питання навчання учнів з України, які тимчасово перебувають на території Польщі.

«Від початку повномасштабного вторгнення рф на територію України найбільша кількість наших громадян знайшли прихисток саме у Польщі. Для українських дітей було виділено пів мільйона місць у школах, паралельно відкривалися українські школи. Наші учні не залишилися поза освітнім процесом», – зазначив Сергій Захарін.

За його словами, нині понад 180 тис. учнів продовжують навчатися у Польщі. 

«Наприклад, у Варшаві сьогодні перебуває близько 60 тис. учнів з України, 40 тис. із них залишились в українській системі освіти. Влада Польщі робить усе можливе, щоб наші діти продовжували навчання. Зокрема, вже підготовлено 49 пунктів дистанційного навчання для українських школярів», – повідомив Держсекретар.

Також Сергій Захарін нагадав, що у липні цього року у Польщі було відкрито український освітній хаб, де українці зможуть набувати необхідні навички для працевлаштування, навчатися актуальних професій та відвідувати курси підприємництва. На його базі проводитимуть навчання і для інших країн, у яких нині перебувають українці: Румунія, Словаччина, Угорщина, Німеччина, Чехія, Болгарія, Литва, Латвія, Естонія, Туреччина, США, Канада та Велика Британія. 

Нагадаємо, в Україні та Європі працює 16 українських освітніх хабів.