A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Державний секретар МОН узяв участь у відкритті третього етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Джура»

Опубліковано 18 серпня 2022 року о 11:55


Сьогодні, 18 серпня 2022 року, на Закарпатті відбулося відкриття ІІІ етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

Участь у відкритті взяли Державний секретар МОН Сергій Захарін, начальник ОВА Віктор Микита, заступник голови ОВА Ігор Шинкарюк, директорка департаменту освіти і науки Мар'яна Марусинець.

185 учасників із 15 регіонів, 30 керівників роїв, 40 інструкторів-тренерів та організаторів прибули до Закарпатської області у сформованих, підготовлених і злагоджених роях і куренях для участі у військово-патріотичній грі, аби визначити найкращих.

«Джура» – це форма позакласної роботи з патріотичного виховання школярів, засобом формування патріотичної свідомості та спортивно-оздоровчої роботи, що в умовах сучасних зовнішніх загроз стає основою майбутнього захисту країни.

«Дуже символічно, що відкриття військово-патріотичної гри «Джура» відбувається паралельно з головною подією освітян – щорічною серпневою конференцією. Цьогоріч вона має назву «Освіта, освітяни – незламні у війні». З такою патріотично налаштованою молоддю у нашої держави велике майбутнє. Патріотичне виховання є обов'язковою складовою освітнього процесу», – зазначив Сергій Захарін. 

Державний секретар передав вітання від Міністра освіти і науки Сергія Шкарлета та наголосив, що військова агресія російської федерації як ніколи актуалізувала питання національно-патріотичного виховання, змусила переглянути попередні нормативні документи в цій царині. Зокрема, Міністерством затверджена нова Концепція національно-патріотичного виховання та План заходів на її виконання до 2025 року. 

«З метою актуалізації напряму національно-патріотичного виховання Міністерство освіти і науки пропонує розпочати навчальний рік першим уроком за темою: «Ми українці: честь і слава незламним!», – повідомив Сергій Захарін. 

В освітньому процесі навчання нерозривно поєднано з виховною роботою.

«Протягом тижня «соколи», «джури» та «котигорошки» випробовуватимуть себе на міцність у військово-спортивних, культурно-інтелектуальних і патріотичних конкурсах. На сміливців очікують туристичні естафети, тактична медицина, завдання на знання історії козацтва та рідного краю, таборування, звіт про виконані добрі справи для людей і держави та багато іншого», – зазначив Віктор Микита.

Нагадаємо, 19 серпня відбудеться церемонія вручення вчителям фізкультури відзнаки Національного реєстру рекордів України.