A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Чернівецькі учні здобули “золото” та “бронзу” на Міжнародній конференції молодих вчених у Сербії

Опубліковано 04 травня 2018 року о 15:40

Двоє учнів з Чернівців здобули 3 медалі - золоту та дві бронзові - на XXV Міжнародній конференції молодих вчених “ICYS-2018”, яка проходила в м. Белграді (Сербія). Загалом у змаганнях взяли участь близько 190 учасників з 32 країн світу, які презентували проекти з фізики, математики, інформатики та екології.

Чернівецьку команду представляли Тарас Кузик та Максим Ліщинський, які нині навчаються у Чернівецькому ліцеї №1. Підготовкою учнів займався переможець Global Teacher Prize Ukraine 2017 Пауль Пшенічка.

Тарас Кузик виборов золоту медаль за постер і бронзову -  за презентацію наукової роботи в секції “Фізика”. Хлопець розробив нові способи розділення матеріалів завдяки різній поведінці на поверхні води. Результати досліджень вже зараз можна використовувати на практиці: при обробці мінералів, очищенні стічних вод тощо.

Ще одну “бронзу” за дослідження з інженерії отримав  Максим Ліщинський. Він презентував спрощену модель будови сонячних концентраторів, що дозволяє зменшити витрати на їх виготовлення.

Нагадаємо, що українські учні здобули призові місця на Міжнародній олімпіаді з екології в Кенії