A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

800 тисяч євро від Євросоюзу на модернізацію Запорізького політехнічного центру професійно-технічної освіти – програма EU4Skills

Опубліковано 22 липня 2021 року о 17:05


Сьогодні, 22 липня 2021 року, Український Фонд соціальних інвестицій, Державний навчальний заклад «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти», Запорізька обласна державна адміністрація та Запорізька міська рада підписали меморандум задля модернізації інфраструктури Державного навчального закладу «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти».

Співпраця відбуватиметься в межах проєкту «EU4SkillsМодернізація інфраструктури системи професійно-технічної освіти в Україні», який є компонентом масштабної Програми ЄС «EU4Skills: кращі навички для сучасної України». Проєкт фінансується Європейським Союзом та реалізується  Німецьким державним банком розвитку KfW. 

«Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти визначено одним із першочергових для проведення модернізації. Віримо, що участь закладу в Програмі EU4Skills стане поштовхом для розвитку та підвищення престижу закладу, сприятиме підготовці кваліфікованих кадрів для задоволення потреб ринку праці», ― прокоментував Керівник Програм співробітництва Представництва ЄС в Україні Фредерік Куне. 

Відповідно до підписаного документа планується проведення ремонтних робіт та закупівля обладнання на суму близько 800 тисяч євро. За ці кошти буде оновлено та облаштовано технікою навчальні лабораторії Запорізького політехнічного центру професійно-технічної освіти за такими професіями:

  • «Зварник»;
  • «Слюсар-ремонтник»;
  • «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування»;
  • «Кухар»;
  • «Кондитер»; 
  • «Електромеханік з ремонту та обслуговування лічильно-обчислювальних машин»;
  • «Технік-мехатронік». 

«Для комплексної модернізації професійної освіти МОН працює у різних напрямах. Зокрема, Міністерство має на меті оновити матеріально-технічну базу в закладах, підвищити кваліфікацію педагогів та забезпечити якість освітніх стандартів. МОН всебічно підтримує реалізацію міжнародних ініціатив, які сприяють досягненню цих цілей. Оскільки професійна освіта нерозривно пов'язана з практичною підготовкою учнів, оснащення майстерень новою технікою є дуже важливим компонентом. Ми вдячні партнерам за надані ресурси та сподіваємось на успішну реалізацію запланованого проєкту», ― зазначив заступник Міністра освіти і науки України Ігор Гарбарук. 

«Спираючись на досвід роботи з УФСІ, ми впевнені, що модернізація інфраструктури Запорізького політехнічного центру професійно-технічної освіти стане поштовхом до відродження та підвищення статусу кваліфікованих кадрів професійно-технічної освіти, орієнтованих на задоволення потреб ринку праці. Зі свого боку запорізька влада максимально сприяє та підтримує реалізацію та розширення проєктів та програм на території нашого регіону», – прокоментував голова Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Старух. 

Нагадаємо, у грудні 2020 року було підписано меморандум ще з одним закладом освіти Запорізької області  Державним навчальним закладом «Мелітопольське вище професійне училище». Відтак у регіоні буде реконструйовано два заклади освіти. 

Довідково.

Проєкт «EU4Skills: Модернізація інфраструктури системи професійно-технічної освіти в Україні» є частиною Програми «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України» (Компонент 3) та спрямований на оновлення та модернізацію матеріально-технічної бази закладів професійно-технічної освіти в Україні. Мета проєкту – створити сучасну інфраструктуру системи професійно-технічної освіти, яка сприятиме підвищенню її привабливості для молоді. Проєкт має закласти основу для ефективної освіти, яка відповідатиме потребам ринку праці, надасть учням навички, необхідні роботодавцям. Від імені Німецького державного банку розвитку KfW проєкт реалізує Міністерство освіти і науки України та Український Фонд соціальних інвестицій. 

За додатковою інформацією звертатися за електронною адресою inna.pavljuk@brandcom.com.ua (Інна Павлюк).