A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

7 квітня у Києві стартує Європейська математична олімпіада для дівчат EGMO-2019

Опубліковано 03 квітня 2019 року о 13:17

З 7 до 13 квітня 2019 року в Києві вперше пройде Європейська математична олімпіада для дівчат European Girl’s Mathematical Olympiad  (EGMO). Захід відбудеться під патронатом Міністерства освіти і науки України за сприяння Малої академії наук (МАН).

На олімпіаду в Києві зберуться 50 команд з різних країн світу. Окрім учасників з Європи, до змагань також долучаться представники США, Японії, Мексики, Австралії, Канади, Чилі, Бразилії, Саудівської Аравії, Індії тощо.

200 учасницям у віці від 13 до 20 років під час інтелектуальних змагань доведеться розв’язувати доволі складні математичні завдання з алгебри, комбінаторики, геометрії та теорії чисел.

Команда України бере участь в EGMO з моменту створення олімпіади у 2012 році. До цього наші дівчата успішно виступали у складі збірних України на Міжнародній математичній олімпіаді (ІМО) та Romanian masters of mathematics. За 7 років існування EGMO українські майстрині з математики вже тричі ставали найкращою командою за сумарною кількістю балів в офіційному заліку. Поки жодній з інших країн не вдалося повторити такі високі результати.

Цьогоріч в олімпіаді братиме участь одразу дві українські команди. До їх складу увійшли: Олеся Білик, Катерина Горох, Карина Нечипорук, Влада Петрусенко, а також – Аліса Баклан, Маргарита Баклан, Роксолана Іванчук та Ольга Жур.

Україна вперше прийматиме олімпіаду такого рівня. Попередні EGMO проходили у Великій Британії, Люксембурзі, Туреччині, Білорусі, Румунії, Швейцарії та Італії.

Головним партнером олімпіади в Україні виступає UKRSIBBANK BNP Paribas Group.

Довідково: Міжнародні математичні олімпіади (ІМО) проводяться у світі з 1959 року. Зазвичай більшість учасників таких олімпіад – хлопці. Щоб надихнути дівчат брати участь у математичному русі, 2012 року вперше в Кембриджі провели Європейську математичну олімпіаду для дівчат – EGMO. Талановита молодь швидко підтримала цю ідею, про що свідчить зростання кількості країн-учасниць з року в рік. Якщо 2012-го у першій олімпіаді брали участь 70 дівчат з 19 країн, то вже цього року – заявки на участь подали 200 дівчат із 49 країн.