A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

43 тисячі девайсів для освіти: МОН і Google уклали угоду про партнерство

Опубліковано 24 травня 2022 року о 12:05


Учора, 23 травня 2022 року, Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет під час Світового освітнього форуму 2022 у Лондоні зустрівся з директором із маркетингу Google у сфері освіти пані Самантою Пітер, керівником програм з урядових комунікацій у Європі, Близькому Сході та Африці Вільямом Флоренсом і підписав угоду про надання 43 тис. девайсів для українських учителів.

Документ передбачає надання комп’ютерного обладнання, програмного забезпечення, контенту, а також проведення тренінгів із цифрової компетентності для українських педагогічних і науково-педагогічних працівників за підтримки ЮНЕСКО та інших світових партнерів.

«Наша держава продовжує цифрову трансформацію сфери освіти наперекір жорстокій агресії рф проти України. Про це свідчить створення численних онлайн-сервісів і забезпечення вчителів сучасними девайсами. Минулого року спільно з Мінцифрою ми реалізували Всеукраїнський проєкт «Ноутбук кожному вчителю», придбавши більше ніж 60 тис. ноутбуків для вчителів. Проте війна перервала реалізацію проєкту. Значна частина придбаної техніки знаходилася в нині зруйнованих і пошкоджених школах. Багато техніки із закладів освіти було викрадено. В умовах повномасштабної війни ми вимушені починати спочатку. Завдяки допомозі компанії Google, що підтримувала українську освіту в численних проєктах, зокрема, з розгортання сервісу Google Workspace for Education (GoogleClassroom) у закладах загальної середньої освіти та проведення масштабних Всеукраїнських тренінгів для педагогічних працівників, найближчим часом наші вчителі отримають необхідну техніку для продовження роботи. Вдячний представникам Google та партнерам за багаторічну співпрацю, а також всі здійснені кроки назустріч українській освіті та науці під час війни», – зазначив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

Google надає фінансову допомогу для закупівлі, ліцензування та поставки 43 тис. ноутбуків Chromebook для українських викладачів, що дозволить продовжувати освітній процес під час війни. Також компанія допоможе школам оптимізувати налаштування за допомогою оновлення Chrome Enterprise.

Наразі планується провести тренінги для 50 тис. викладачів, у межах яких вони дізнаються про використання пристроїв і набір інструментів Google Workspace for Education.

«Будуючи цифрову державу, ми завжди особливу увагу приділяли освіті дітей – підключали школи до швидкісного інтернету, реформували уроки інформатики та математики, закупили за кошти держави більше як 61 тисячу ноутбуків для вчителів. Адже технології – це наше майбутнє. В умовах війни вчителі героїчно продовжують навчальний процес і проводять онлайн-уроки. Вмикаються в зуми та надсилають учням завдання з бомбосховищ. Їм необхідна технологічна підтримка, щоб продовжувати дистаційну освіту», – Віцепрем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Також Google відкриває безоплатний доступ до преміальних функцій Workspace for Education для українських університетів і коледжів до кінця 2022 року. Завдяки ініціативі викладачі зможуть проводити зустрічі для більшої кількості людей (до 250 учасників) і записувати їх на Диск для тих, хто не може відвідати заняття в режимі реального часу.

Google for Education також продовжує оновлювати розроблений під час пандемії центральний ресурс «Навчайте, де б ви не були», що містить інформацію, поради, тренінги та інструменти для навчання.

Крім того, компанія створила YouTube-платформу «Навчання», що дозволяє українським учням віком від 13 до 17 років шукати освітній контент.

Нагадаємо, Сергій Шкарлет ознайомив Міністра закордонних справ Великої Британії з нагальними потребами української освіти і науки у воєнний та післявоєнний періоди.