A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

41% закладів освіти підготовлено до початку освітнього процесу офлайн, – Міністр освіти і науки

Опубліковано 16 серпня 2022 року о 19:10


Сьогодні, 16 серпня 2022 року, за участю Міністра освіти і науки Сергія Шкарлета, заступниці Міністра освіти і науки Віри Рогової, Міністра внутрішніх справ Дениса Монастирського, голови ДСНС Сергія Крука, начальників ОВА, ректора Національного авіаційного університету Максима Луцького, співголови ГО «Батьки SOS» Альони Парфьонової, голови студентського самоврядування НАУ та батьківського комітету відбулася селекторна нарада щодо готовності закладів освіти до нового навчального року в умовах воєнного стану. 

У регіонах до наради онлайн долучилися інші начальники ОВА, представники департаментів освіти і науки, служб цивільного захисту, керівники ГУ ДСНС в областях, голови батьківських комітетів закладів освіти, голови студентського самоврядування, громадські організації та асоціації.

За словами Міністра освіти і науки Сергія Шкарлета, створення безпечних умов для усіх учасників освітнього процесу – єдина умова очного навчання.

«Фактор безпеки – це основний аргумент для початку традиційного навчання. Освітній процес в очному режимі може відбуватися виключно за умови наявності захисних споруд у закладах освіти. Окрім того, остаточне рішення про формат навчання приймає голова ОВА, і обов'язково з урахуванням думки батьків», – зазначив Сергій Шкарлет.

Також Міністр зауважив, якщо потужності захисних споруд є недостатніми для укриття всіх учасників освітнього процесу, то освітній процес може бути організований шляхом розподілу навчального часу в межах годин (змін) упродовж дня, тижня, місяця або семестру. 

«Працюємо над зміцненням охорони закладів освіти, обладнанням для сповіщення сигналу тривоги, а також проведенням навчання вчителів з виховних і тренувальних занять для школярів. Життя і здоров'я кожної людини – найцінніше. Безпека – передусім!», – наголосив Сергій Шкарлет.

Зі свого боку Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський повідомив, що МВС закріпили за кожним закладом освіти в регіонах рятувальника – конкретного працівника, який також відповідатиме за те, чи готовий заклад до нового навчального року.

«Розуміння готовності до навчального процесу сьогодні зовсім інше. Два роки ми переживали онлайн навчання через пандемію, наразі маємо черговий виклик – війну. В першу чергу в цих умовах ми маємо дбати про безпеку дітей», - сказав Денис Монастирський.

Нині робота комісій з огляду приміщень закладів освіти триває. 

Станом на 15 серпня 2022 року проведено огляд понад 21 тис. закладів освіти, що складає 80% від загальної кількості.

«До початку освітнього процесу в очній формі навчання за показниками забезпеченості учасників освітнього процесу укриттями фонду захисних споруд цивільного захисту готово близько 41% закладів освіти», – повідомив Сергій Шкарлет.

Міністр зазначив, що питання створення безпечних умов перебування у закладах освіти є комплексним, його розв’язанням займаються представники МОН, Міністерства розвитку громад і територій, МВС, ДСНС, а також інших організацій і структур.

Зокрема, Фонд «Східна Європа» у співпраці з МОН і ДСНС запустив програму «Безпечна школа», у межах якої буде обрано 20 шкіл для облаштування укриттів у відносно безпечних областях України: Вінницькій, Хмельницькій, Одеській і місті Київ. Крім облаштування безпечних укриттів, у межах програми буде розроблено онлайн-курс для вчителів.

Також на початку серпня МОН разом з Мінцифрою анонсували проєкт «Wi-Fi в укриттях» (безоплатне під‘єднання укриттів закладів освіти до швидкісного інтернету).

Найбільша кількість заявок для участі в проєкті надійшла від Дніпропетровської та Черкаської областей, найменша – від Херсонської та Запорізької областей.

«Відповідно до наданих закладами освіти даних, 2736 шкіл потребують проведення швидкісного інтернету до укриттів, у 558 шкіл уже наявний Wi-Fi в укриттях», – повідомив Сергій Шкарлет.

Нагадаємо, МОН запустило промокампанію професійної освіти «Все працює завдяки нам».