A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

4 золоті та 2 срібні медалі здобули українські школярі на Міжнародній математичній олімпіаді

Опубліковано 12 липня 2018 року о 21:13

Шестеро українських старшокласників здобули 4 золоті та 2 срібні медалі на 59 Міжнародній математичній олімпіаді, яка проходить 3 – 14 липня в м. Клуж-Напока (Румунія). У загальному рейтингу українська команда посіла 4 місце з понад 100 країн світу, після США, Росії і Китаю.

Це вже 26 виступ команди з України на цих змаганнях. Попередні роки наша команда жодного разу не піднімалася вище 6-го місця.  

Нашими переможцями стали учні:

  • Харківського фізико-математичного ліцею № 27 - Роман Сарапін («золото»), Нго Нгок Тхай Шон («золото»), Аліна Гарбузова («срібло»),
  • Харківського НВК № 45  "Академічна гімназія"  - Ілля Коваль («золото») 
  • ліцею № 208 м. Києва - Федір Юдін («золото»)
  • природничо-наукового ліцею №145 м. Києва - Арсеній Ніколаєв  («срібло»)


Олімпіада проходить у два тури. У кожному з них учасники розв’язували по три задачі з різних напрямів шкільної математики - геометрії, теорії чисел, алгебри і комбінаторики.

Команду юних математиків супроводжували: науковий керівник -  Богдан Рубльов, професор кафедри обчислювальної математики КНУ ім.  Тараса Шевченка, та заступник керівника -  Андрій Паньков, завідувач сектору в  Інституті модернізації змісту освіти.


Довідково: Міжнародна математична олімпіада (MMO) – чемпіонат світу з математики серед старшокласників. Змагання проводять щороку в одній із країн-учасниць. Перша ММО пройшла в 1959 році в Румунії. Минулого року українська команда посіла 14 місце. Загалом, за всю історію своєї участі в олімпіаді Україна здобула 141 медаль: 38 золотих, 59 срібних і 44 бронзових.

Нагадаємо, раніше команда ВНТУ перемогла у національному відборі конкурсу Enactus Ukraine