A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

2020-го на продовження модернізації станції «Академік Вернадський» передбачено 27 млн грн – кошти підуть на оновлення лабораторій та систем життєзабезпечення

Опубліковано 28 січня 2020 року о 18:17

На 2020 рік держава виділила 27 млн гривень для продовження модернізації української антарктичної станції «Академік Вернадський». Про це розповів перший заступник Міністра освіти і науки Юрій Полюхович сьогодні, 28 січня 2020 року, під час презентації поштової марки «200 років з часу відкриття Антарктиди».

Він зазначив, що торік стартувала масштабна модернізація «Вернадського» вперше з моменту передачі станції Україні від Великої Британії, тобто майже за чверть століття.

«Сьогодні антарктична наука – це можливість для наших вчених, зокрема молодих, проводити дослідження світового рівня, не емігруючи за кордон, залишаючись українським науковцем. Це вікно можливостей, яких наразі в Україні не так багато, і держава намагається всіляко це підтримувати. Зокрема, ми спромоглися й цього року профінансувати модернізацію нашої антарктичної станції, вперше така допомога надавалась 2018-го. На 2020 рік виділено 27 млн грн для створення умов, щоб нашим вченим було комфортно та безпечно проводити наукові дослідження», – наголосив Юрій Полюхович.

Модернізація триває за двома напрямами:

  • Оновлення систем життєзабезпечення – енергетика, опалення, водопостачання, запроваджується система управління відходами.

  • Технічне удосконалення лабораторій та приладів станції зі значним збільшенням точності вимірювань та їхньою автоматизацією.

Частина цих робіт вже зроблена у 2018-2019 роках, решта триватиме цього та наступного року. На попередній етап модернізації держава виділила близько 35 млн гривень.

Нагадуємо, що в Україні випустили нову поштову марку до 200-річчя відкриття Антарктиди – її примірник поїде на станцію «Академік Вернадський» у березні