A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

17-18 лютого школи України долучились до проведення першого Всеукраїнського уроку з медіаграмотності

Опубліковано 20 лютого 2022 року о 14:00


17-18 лютого школи України долучились до проведення першого Всеукраїнського уроку з медіаграмотності. Такий урок – частина заходів з консолідації українського суспільства, що були затверджені Указом Президента та постановою Уряду до Дня Єднання.

Так, у Тернопільській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів – правовому ліцеї №2 відбулись уроки для учнів 1-11 класів:

  • "Медіаграмотний – значить захищений" у 1-4 класах
  • "Медіаграмотність як зброя проти дезінформації" в 5-8 класах
  • "Медіаграмотність – життєво необхідна навичка" в 9 класах
  • "Медіаграмотність як крок до громадянської зрілості" в 10-11 класах

Учні демонстрували власні проєкти з критичного мислення та розпізнавання фейкової інформації. А вчителі навчали учнів навичок захищеності й безпеки від фейків, особливо в умовах гібридної агресії РФ.

Вчителі ЗЗСО територіальних громад Волинської області також провели тематичні уроки.

Під час занять вони використовували рекомендації та методичний супровід, що отримали під час навчальних тренінгів кафедри менеджменту освіти Волинського ІППО.

У харківській гімназії "Вересень" для учнів 8-11 класів педагоги організували єдиний урок з медіаграмотності у формі навчального проєкту. Всі учні об’єднались у 7 груп. Кожна група досліджувала ЗМІ однієї із країн – США, Англії, Німеччини, Франції, Канади, України, Росії. Учні також проводили дослідження інформації, яка стосується взаємовідносин України та Росії.

Необхідно було проаналізувати інформацію в медіа за останні три дні щодо питання взаємин України та Росії й знайти відповіді на питання, зокрема:

  • скільки всього статей на цю тему
  • наскільки достовірна в них інформація та чим вона підтверджується
  • які цілі можуть мати статті
  • до яких наслідків призводять ці матеріали

В результаті уроку школярі проаналізували понад 100 ЗМІ різних країн світу, під час чого знайшли фейкову інформацію та отримали навички аналізу медіапродуктів. На підставі дослідження кожна група робила власні висновки й презентувала їх іншим групам.

Уроки медіаграмотності відбувались не лише у закладах освіти, а й дистанційно. Саме так відбувся урок з медіаграмотності у 8-Г класі Чорноморського економіко-правового ліцею №1 Чорноморської міської ради Одеського району Одеської області.