A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

14 проектів українських науковців отримали найвищу відзнаку країни у своїй сфері – Державну премію України в галузі науки і техніки

Опубліковано 20 листопада 2018 року о 18:39

14 робіт з усього спектру напрямів – від медицини та ресурсозбереження до авіабудівництва й економіки – отримали найвищу відзнаку країни в своїй сфері – Державну премію України в галузі науки і техніки 2017 року. Урочисте нагородження колективів відбулося сьогодні, 20 листопада 2018 року, за участі президента НАН України Бориса Патона та Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич.

«Тут немає випадкових людей. З 40 поданих робіт лише 14 були удостоєні премії. Аби відібрати цих 14 робіт було організовано і проведено  понад 100 наукових і науково-технічних експертиз. Серед переможців присутні представники як університетської науки, так і академій, тут представлений широкий спектр тем – від медичних до теми, наприклад, ресурсоощадності виробництва текстилю, одягу», – зазначила Міністр під час виступу.

Лауреатами Державної премії України в галузі науки і техніки 2017 року є 109 осіб, серед яких 78 докторів наук та 20 кандидатів наук.

«Державна премія України в галузі науки і техніки існує вже майже півстоліття. Протягом цього часу було розглянуто понад 3тис 300 робіт, а пройшли і отримали премію понад 850 робіт. Наукові колективи, що готували ці роботи, це люди – дослідники, медики, інженери та конструктори – які у свій час були найкращими у своїй справі. І сьогодні ще 14 колективів приєдналися до цієї когорти обраних. Я щиро вас вітаю, це велике визнання вашої копіткої та напруженої праці», – сказав Борис Патон.

Більше інформації про проекти, що отримали відзнаку можна прочитати за посиланням.

Нагадуємо, що за останній рік кількість проектів за участі українських науковців, що отримали фінансування в програмі «Горизонт 2020», зросла більш як на чверть, а кількість таких проектів, які координуються українськими організаціями – майже вдвічі.