A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

12-14 серпня відбудеться онлайн-курс «Фільтруй та змінюй: курс з розвитку критичного мислення»

Опубліковано 11 серпня 2022 року о 16:45


З 12 до 14 серпня 2022 року за підтримки Міністерства освіти і науки та Міністерства молоді та спорту відбудеться безоплатний онлайн-курс «Фільтруй та змінюй: курс з розвитку критичного мислення» від національного проєкту з медіаграмотності «Фільтр». 

Курс створено спеціально до Дня молоді – 12 серпня успішні українські діячі мотивуватимуть, навчатимуть, а також допоможуть охочим розпізнавати фейки, користуватися перевіреною інформацією і створювати корисний і водночас вірусний контент у тік-тоці і не тільки. 

Спікери заходу:

  • Тарас Шевченко – заступник Міністра культури та інформаційної політики з питань євроінтеграції. Стажувався в Оксфордському, Стенфордському та Єльському університетах. Як засновник та директор Центру демократії та верховенства права брав участь у розробленні більшості медійних законів України, займався навчанням журналістів та юристів щодо правових питань у сфері медіа.
  • Валерія Ковтун – засновниця та керівниця Національного проєкту з медіаграмотності «Фільтр» Міністерства культури та інформаційної політики. Працювала журналісткою та продюсеркою для міжнародної платформи «BBC Reel» у Лондоні, для ООН у Нью-Йорку, а також спеціальною кореспонденткою на «Сніданку з 1+1», де реалізувала телепроєкти «Люди дій» та «Наші в Америці». Має ступінь магістра з управління медіа та комунікаціями Лондонської школи економіки за стипендійною програмою британського уряду «Chevening».
  • Микола Давидюк – автор книги «Як працює путінська пропаганда», політолог, лектор у Нідерландському інституті багатопартійної демократії та Українській академії лідерства. Спікер розповість про те, як рівень критичного мислення населення впливає на якість життя суспільства.
  • Катерина Михалко – співзасновниця стартапу «Nuka», що виготовляє блокноти та олівці, засновниця ініціативи з розвитку інноваційного підприємництва в регіонах, одна з облич рейтингу «Top 30 under 30» від KyivPost.
  • Іван Примаченко – засновник першої в Україні освітньої онлайн-платформи «Prometheus», на якій нині є близько 2 млн слухачів. Навчався в Стенфордському університеті на програмі «Ukrainian Emerging Leaders». Іван розповість про користь критичного сприйняття інформації, про досвід навчання за кордоном, запуску своєї платформи та роботи з різними аудиторіями.
  • Віктор Пічугін – журналіст, заступник головного редактора та директор з розвитку «Накипіло». Голова Громадського телебачення Харкова, сертифікований тренер Deutsche Welle Akademie. Проведе тренінг на тему «Як ефективно шукати потрібну інформацію, ідентифікувати фейки».
  • Олександр Пирожков – спеціаліст напряму роботи з молоддю Національного проєкту з медіаграмотності «Фільтр». Має досвід втілення освітніх проєктів з медіаграмотності та фактчекінгу. Лектор розкаже про тактики інформаційної війни, пропаганду та правила медіаграмотності.
  • Анастасія Лопіна — ведуча тік-току «Фільтра», ініціаторка проєкту, пов‘язаного з реформою культури та дезінформацією, під назвою «Культура рефорМИ». За три місяці у тік-тоці «Фільтра» органічно зібрав понад 2 млн переглядів та майже 20 тис. підписників. Лекторка розповість про те, як поширювати корисний контент у тік-тоці та пояснить, як знімати відео так, щоб взаємодіяти з великою аудиторією.
  • Ольга Кравченко – дипломатка, аспірантка Інституту міжнародних відносин. Працює в Міністерстві закордонних справ України, де займається стратегічними комунікаціями.
  • Олександра Розумієнко – регіональна координаторка проєкту «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність» у Сумській та Чернігівській областях, співавторка та редакторка навчальних матеріалів для учнів 8-10 класів.

Реєстрація доступна за формою.

Нагадаємо, у межах ініціативи «Supporting Ukrainian Editorial Staff» (SUES) протягом серпня-вересня 2022 року буде організовано літню школу «SUES Summer School».