A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

110 закладів подалися на конкурс зі створення навчально-практичних центрів робітничих професій – переможці розділять 150 млн грн

Опубліковано 13 травня 2021 року о 15:29


Завдяки продовженню терміну подачі заявок на створення навчально-практичних центрів (НПЦ) 110 закладів освіти встигли подати документи для участі у конкурсі. Вперше серед них є 3 структурні підрозділи закладів вищої освіти, які готують кваліфікованих робітників. Такі дані публікує Міністерство освіти і науки сьогодні, 13 травня 2021 року, за результатами оперативного опрацювання заявок.

МОН отримало проєкти 113 навчально-практичних центрів загальною вартістю понад 290 млн грн. Водночас у бюджеті 2021 року закладено 150 млн грн на облаштування таких осередків.

"Оновлення матеріально-технічної бази закладів відбувається у різних форматах. Вже другий рік поспіль податися на конкурс можна не тільки для створення нового центру, а й для оновлення обладнання у вже існуючому. На новій техніці профтехи мають спроможність якісно готувати кваліфікованих робітників, задовольняти запити ринку праці та, як наслідок, сприяти зміцненню економіки держави. Крім того, зараз на національному рівні за ініціативи Президента України реалізують масштабний інфраструктурний проєкт «Велике будівництво», і він теж потребує кадрового забезпечення. Вкладаючи ресурси у профосвіту, ми дбаємо про наявність як зараз, так і в майбутньому, кваліфікованих фахівців. Саме вони є основою для розвитку країни", – зазначив заступник Міністра освіти і науки Ігор Гарбарук.

Найбільше заявок надіслали:

  • Дніпропетровська область (7 закладів, 8 НПЦ);
  • Львівська область (10 закладів, 10 НПЦ);
  • Рівненська область (7 закладів, 8 НПЦ).

Усі заклади-учасники після продовження терміну відбору додавали до заявок  дизайн-проєкт майбутнього навчально-практичного центру. Перелік техніки та устаткування, які планується придбати, додатково погоджувався з роботодавцями та місцевими департаментами освіти і науки.

Нагадаємо, що до 17 травня МОН проводить громадське обговорення Концепції Державної цільової соціальної програми розвитку професійної (професійно-технічної) освіти на 2022-2027 роки. Схвалення Урядом такої цільової програми передбачено Указом Президента України №130/2021 "Про пріоритетні заходи розвитку професійної (професійно-технічної) освіти".