A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

2. Програма з досліджень та навчання ЄвратомПрограма наукових досліджень та навчання Євратом є комплементарною програмою до рамкових програм Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Горизонт 2020» та «Горизонт Європа» та визначає широкомасштабні цілі для співпраці у сфері атомної енергетики та зміцнення дослідницького потенціалу для розвитку передових атомних технологій. 

Програма також спрямована на постійне покращення ядерної безпеки, захищеності та радіаційного захисту головним чином для того, щоб у майбутньому зробити внесок у довгострокову декарбонізацію енергетичної системи у безпечний, ефективний та надійний спосіб. 

Структура програми Євратом складається з трьох компонентів, зокрема:

  • Компонент “Nuclear Fission” (технології ядерного поділу);
  • Компонент “Fusion Energy” (‘європейські дослідження з термоядерного синтезу);
  • Компонент з ядерної безпеки Спільного дослідницького центру Єврокомісії (JRC).

У частині технологій ядерного поділу, починаючи з 2016 року Україною було успішно реалізовано 16 проектів із загальним бюджетом 3 659 189 євро (внесок до бюджету Програми Євратом становив 3 145 189 євро). Українські дослідники продовжують працювати над реалізацією низки проектів в частині ядерного поділу в рамках консорціумів до складу яких входять Франція, Іспанія, Фінляндія (період виконання проектів - 2019-2024 рр.).

У 2019 році Україна також була залучена до участі в 10 робочих пакетах консорціуму EUROfusion. Діяльність українських науковців в частині термоядерного синтезу охоплює широкий спектр досліджень, включаючи експерименти зі стеллараторами, взаємодію стінок плазми, матеріалознавство, діагностику та моделювання. Спостерігається позитивна динаміка із збільшенням внеску України до консорціуму EUROfusion.

14 квітня 2021 року Урядом прийнято розпорядження Кабінету Міністрів України "Про делегацію Уряду України для участі у переговорах з Європейською Комісією щодо долучення України до участі у Програмі наукових досліджень та навчання Євратом (2021—2025)"  (від 14 квітня 2021 р. № 318-р).