A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

European Green Deal



Проривні технології та інноваційні рішення є вирішальним чинником для досягнення цілей Європейського зеленого курсу (далі - ЄЗК). Дослідження та інновації в рамках ЄЗК – наскрізний пріоритет, оскільки саме вони можуть дозволити подолати низку викликів щодо підвищення енерго- та ресурсоефективності економіки, розвитку відновлювальної та водневої енергетики, розвитку сталого сільського господарства, екологізації транспорту тощо.

Із загального бюджету дев’ятої Рамкової програми з досліджень та інновацій Європейського Союзу «Горизонт Європа», який складає більше ніж 95 млрд. євро, 35% фінансування (тобто близько 33 млрд. євро) буде спрямоване на вирішення кліматичних викликів.

З метою інтенсифікації участі українських суб’єктів господарювання в наступних та діючих конкурсах ЄС у рамках ініціативи ЄЗК, Міністерство систематично долучається та забезпечує участь української наукової спільноти, фінансових інституцій, експертного середовища, громадських організацій та бізнесу в заходах, метою яких є підготовка проектних пропозицій в частині подолання наслідків зміни клімату, створення кліматично нейтрального європейського континенту.

19 листопада 2020 року Міністерство провело всеукраїнський інформаційний день «Роль досліджень та інновацій у Європейському зеленому курсі» з метою мобілізації українських вчених брати участь у конкурсах ініціативи Європейської Комісії "Європейський зелений курс".

Міністерство також долучилось до участі у Глобальному інноваційному саміті #GIS2021, який відбувся 18-21 травня 2021 року у м. Грац, Австрія (онлайн). Це міжнародний майданчик для зустрічі представників бізнесу, інноваторів, дослідників та експертів для колаборації, розширення кола потенційних контактів, обміну знань (навичок), а також презентації нових бізнес-ідей націлених на вирішення глобальних викликів, що наразі стоять перед Європейськими країнами. Особливу увагу спікерів було сконцентровано на таких напрямках, як: Європейський зелений курс, особливості цифрової трансформації та питання пост-COVID. До  участі в заході долучилось понад 1700 учасників з 76 країн світ, з них від України взяли участь представники Міністерства освіти і науки України, Українського фонду стартапів, Національного фонду досліджень України та близко 190 українських суб’єктів господарювання. Детальніше про захід можна дізнатись за посиланням.

З нагоди Європейського зеленого тижня (#EU Green Week 2021) та Дня науки в Україні Міністерство виступило співорганізатором заходу “Plastic challenge Хакатон 2021” (PlasticCH2021), який пройшов днями у Сумському національному аграрному університеті (27-28 травня 2021 року). Метою заходу  була консолідація академічних та бізнесових зусиль задля пошуку інноваційних рішень та підтримки ініціатив українських новаторів у сфері розробки біопластиків і рециклінгу полімерів відповідно до “Стратегії ЄС щодо пластиків” та “Плану дій ЄС щодо циркулярної економіки”.

Для того, щоб Україна змогла долучитися до дослідницьких та інноваційних ініціатив, спрямованих на досягнення цілей ЄЗК, необхідно, зокрема, забезпечити асоційовану участь у наступній Рамковій програмі «Горизонт Європа» (2021-2027).