A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

ВИДИ ПРОЕКТІВ, ЯКІ РЕАЛІЗОВУЮТЬСЯ У МЕЖАХ ПРОГРАМИ «EUREKA»

ВИДИ ПРОЕКТІВ,  ЯКІ РЕАЛІЗОВУЮТЬСЯ У МЕЖАХ ПРОГРАМИ «EUREKA»

1. Мережеві проєкти «EUREKA» (Network projects- міжнародні ринковоорієнтовані інноваційні проєкти в галузі досліджень та інновацій, отримали лого «EUREKA», підтримуються державними адміністраціями та державними фінансовими установами, що представляють Програму EUREKA у кожній із її 40+ країн-членів. 

Проєкти є незалежними один від одного, реалізовуються в рамках загальних процедур програми, діють за принципом «знизу -догори»,  охоплюють всі технологічні галузі цивільного призначення.

Програма проєктів Мережі дає вам свободу: самостійно визначати свої цілі в будь-якій технологічній області НДДКР, обрати ринок та оптимальних партнерів для реалізації вашої проєктної ідеї.

Завдяки простому процесу подачі заявки, низькою адміністративному навантаженню та мінімальним вимогам щодо звітності, учасники можуть інвестувати більше власного часу в оптимізацію процесів НДДКР.

Важливо: для створення мережевого проєкту «EUREKA» має бути не менше двох партнерів із двох різних країн-учасників Програми «EUREKA». Партнери можуть бути будь-якого типу: МСП, великі компанії, науково-дослідні установи, університети.

Методика оцінки мережевих проєктів - PAM (Project Assessment Methodology) - є офіційною, включає в себе 23 критерії та розміщена на офіційному сайті «EUREKA».

Дедлайн подачі заявок на участь в мережевих проєктах  в Україні – відсутній !!!

Більше інформації за посиланням.


2. Кластерні проєкти «EUREKA»  (Cluster projects) - довгострокові та стратегічно важливі ініціативи, що розвивають технології, які мають ключове значення для конкурентоспроможності Європи. Кластери являють собою стратегічні тематичні напрями співробітництва в рамках Програми, а проєкти, що входять в кластер, об’єднані однією метою.

Вирішуючи потреби як великих компаній, так і МСП, кластерні проєкти є двигуном для промислових інновацій та економічного зростання.

На даний час в рамках Програми «EUREKA» функціонують 7 кластерів:


   




 
 
 


Кластери самостійно проводять оцінку кожної поданої пропозиції. Кластерний знак, що присуджується проєктній заявці, дає право учаснику надіслати запит до державної інституції на фінансову підтримку реалізації проєкту.

Кластерні проєкти завершуються та оцінюються за внутрішніми процедурами Кластеру.

Увага:  у кожному кластері існують свої дедлайни подачі заяки!  Будьте уважні!

Вони також є частиною Кластерів:













Більше інформації за посиланням.


3. GLOBALSTARS –  один із напрямів діяльності Програми «EUREKA», що передбачає участь у проєктах країн, які не є членами Програми. Метою вищевказаної ініціативи є поглиблення розвитку інноваційного підприємництва між стартапами, малими та великими підприємствами, науково-дослідними інститутами та університетами, розширення їх доступу до фінансування НДДКР, створення інноваційних продуктів із сильним ринковим потенціалом, а також їх вихід на  світові ринки, що розвиваються.

Ініціатива GLOBALSTARS відкриває можливість створення / приєднання до консорціуму партнераів з будь-якої точки світу. Так, в рамках GLOBALSTARS вже було започатковано успішні партнерські відносини між учасниками повноправних країн членів Програми «EUREKA» та тайванськими, індійськими, сінгапурськими та бразильськими організаціями.

У червні 2020 року Україна  долучилась до ініціативи GLOBALSTARS, зокрема візьме участь у  GlobalStars Call for Joint R&D Projects under EUREKA between Singapore and the EUREKA member countries  в рамках  Програми «EUREKA».  Детальна інформація про Singapore GlobalStars Call доступна за посиланням.

Більше інформації  про ініціативи GLOBALSTARS за посиланням.


4. EUROSTARS – спільна європейська програма розвитку малих та середніх підприємств в сфері інноваційної діяльності. Програма фінансується Європейськими співтовариствами та 36 країнами-членами «EUREKA». Вона направлена на дослідження в будь-якій технологічній сфері, які мають на меті розвиток нового продукту, процесу або обслуговування. Програма EUROSTARS стимулює дослідницькі підприємства вести міжнародні спільні наукові та інноваційні проєкти, полегшуючи доступ до підтримки та фінансування.

Проєкти EUROSTARS є спільними, а це означає, що вони повинні включати принаймні двох учасників (юридичних осіб) від двох різних країн-учасниць програми EUROSTARS. Крім того, основний учасник повинен бути дослідницьким виконавцем МСП з однієї з цих країн.

Роль учасників МСП у проєкті має бути значною (не менше 50% основної діяльності проєкту). Консорціум має бути збалансованим: жоден учасник або країна не може мати більше 75% бюджету загальної вартості проєкту.

Проєкт EUROSTARS має бути заснований на ринкових умовах: він повинен мати максимальну тривалість три роки, а протягом двох років після закінчення проєкту продукти дослідження повинні бути готові до запуску на ринок. Виняток із цього правила застосовується до біомедичних та медичних проєктів, де клінічні випробування повинні розпочатися протягом двох років після закінчення проєкту.

Більше інформації за посиланням.