A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

ЩО ТАКЕ «EUREKA»

Міжнародна європейська інноваційна науково-технічна програма «EUREKA»  започаткована з ініціативи президента Франції Франсуа Міттерана та заснована на І Конференції Міністрів держав-членів Програми 17 липня 1985 року в Парижі. 

Принципи програми затверджені Ганноверською декларацією, яка підписана 6 листопада 1985 року.

Основною метою «EUREKA» є підвищення рівня конкурентоспроможності Європи, сприяючи інноваційному підприємництву між малими та великими підприємствами, науково-дослідними інститутами та університетами. Ця програма  не тільки ефективніше концентрує існуючий потенціал експертів, знань, дослідницьких потужностей та фінансових ресурсів, а й  створює додаткові робочі місця для малих та великих  компаній, тим самим підтримуючи інтернаціоналізацію бізнесу з інноваційними ідеями.

«EUREKA» - провідна відкрита платформа для міжнародного співробітництва в сфері інновацій. До цих пір залишається єдиною ініціативою такого роду, яка дотримується принципу "знизу вгору" - забезпечення того, щоб будь-який науково-дослідний проект з хорошим бізнес-планом отримав підтримку, на яку він заслуговує, незалежно від його технологічного характеру або типу залучених організацій. 

Гнучкий та децентралізований підхід «EUREKA» дозволяє коротко і стисло оформляти процедуру подання заявки з мінімальною звітністю.


Відео про "EUREKA"


Офіційний сайт організації "EUREKA" 

Відкриті конкурси («коли»)

Публікації про діяльність «EUREKA»

Календар подій «EUREKA»

Офіційна програма заходів та проєктів 2020-2021 роках під головуванням Австрії 

ПРЕЗЕНТАЦІЯ "EUREKA"


СТРУКТУРА ТА ОРГАНІЗАЦІЙНІ ОСОБЛИВОСТІ ПРОГРАМИ

Вищим органом програми «EUREKA» є Міністерська конференція, яка проводиться під егідою країни, яка головує протягом року в Програмі.

Міністерська конференція – це політичний орган програми, який займається питаннями її розвитку. Конференція представляє та затверджує нові ініціативи, приймає рішення про членство країни в організації, передає головування новій країні. Міністерська конференція проводиться один раз на два рік в червні по закінченню терміну чергового головування.

У 2020-2021 році головує країна – Австрія ( https://www.eurekanetwork.org/about-us/chairmanship)

 • HLG Austrian Chairperson - Ulrich Schuh
 • Deputy Chairperson- Michaela Gstrein
 • National Project Coordinator (NPC) Chair - Ines Marinkovic
 • Deputy National Project Coordinator (NPC) Chair - Pauline Oberthaler
 • Eurostars Advisor - Olaf Hartman
 • High Level Representative (HLR) - Klaus Puchbauer Schnabel
 • Deputy High Level Representative (HLR) - Georg Panholzer
 • Deputy High Level Representative (HLR) - Adelheid Folie
 • Eureka National Project Coordinator (NPC) - Michael Walch
 • Eureka Deputy National Project Coordinator (NPC) - Marie Kathrin Traunfellner
 • Risk and Audit Committee (RAC) Representative -  Agnes Schneider
 • Assistant Eureka team - Karin Kurzweil
 •  Assistant chair team - Lejla Abazovic

В період між Міністерськими конференціями управління Програмою здійснюється через:

 • Групу представників високого рівня та
 • Групу національних координаторів проєктів Програми.

До складу Групи представників високого рівня входять керівники міжнародних або інших ключових підрозділів Міністерств країн-членів. Їх робота сконцентрована на стратегічних питаннях діяльності програми, виконані рішень Міністерської конференції та підготовці питань, які виносяться на її  розгляд.

Національний координатор проєктів призначається кожною державою-членом Програми та входить до міжнародної контактної мережі національних координаторів проєктів Програми. Його задачами є сприяння національним науковим організаціям та компаніям в ініціюванні їх проєктної діяльності, здійснення координації відносини між Асоціацією Програми EUREKA та українською стороною, організація проведення інформаційно-комунікативних заходів із метою популяризації участі української сторони в Програмі,  а також участь в реалізації заходів Програми.

Засідання Групи представників високого рівня і Національних координаторів проєктів скликаються 4 рази на рік.

У 2020-2021 рр. засідання Групи представників високого рівня і Національних координаторів проєктів заплановані на: початок листопада 2020 р., лютий 2021 р., червень 2021 р.  Останнє засідання проводиться  за участі представників  Міністерської конференції.