A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Національні академії наук

Потужними науковими центрами в Україні є Національна академія наук  та 5 галузевих академій.

Національна академія наук заснована 27 листопада 1918 року в м. Києві. Організовує і здійснює фундаментальні та прикладні дослідження з найважливіших проблем природничих, технічних, суспільних і гуманітарних наук. Є вищою науковою самоврядною організацією України. Має 189 підпорядкованих установ, що поділяються на такі групи: регіональні наукові центри (спільні з МОН), секція фізико-технічних і математичних наук, секція хімічних і біологічних наук, секція суспільних і гуманітарних наук, установи при Президії НАН України.

Галузеві академії:

Досягнення

Транспорт

Інститут електрозварювання ім. Є.О.Патона спільно з Заводом електрозварювального обладнання (м.Каховка) розробили технологію і створили виробництво машин для контактного стикового зварювання рейок з високоміцної сталі.

  • Прокладено 5 тис. км «оксамитового» шляху в Україні і понад 11 тис. км у Китаї.
  • Швидкість поїздів в Україні зросла до 160 км/год., введено денні поїзди, сумарний економ. ефект 2,6 млрд. грн.

Авіа- та ракетобудування

Технологія одержання деталей роз’ємних з’єднань підвищеної корозійної стійкості з титанового сплаву. Межа міцності сплаву, а це понад 1400 МПа, значно перевищує відомі аналоги. Це дозволяє виготовляти різноманітні вироби авіаційного призначення, які мають приблизно вдвічі меншу масу та більший час використання. Технологію передано до ДП «Антонов».

Медицина

  • Цифровий контактний мамограф – прилад призначений для виявлення ранніх стадій розвитку злоякісних пухлин молочної залози без застосування рентгенівського опромінення при скринінговому обстеженні, а також для первинного відбору хворих та груп ризику й контролю за перебігом хвороби та ефективністю лікування. Наказом Міністерства охорони здоров’я України мамограф включено до переліку базового медичного обладнання установ первинної медичної допомоги в нашій країні.
  • Технології та обладнання лікування косоокості у дітей. Створені на основі оптики Френеля легкі, зручні і дешеві пластмасові призматичні лінзи дозволяють успішно лікувати без операцій косоокість у дітей вже в ранньому віці і нормалізувати їх зір, що є революційною подією в офтальмології.