A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

XVI Міжнародна спеціалізована виставка «Зброя та безпека - 2019»

В рамках проведення ХVІ Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя  та  безпека  –  2019», яка проходила 8 – 11 жовтня 2019 року на території Міжнародного Виставкового Центру (м. Київ), Міністерством освіти і науки спільно з Міністерством оборони 09 - 10 жовтня проведено VІI Міжнародну науково-практичну конференцію «Проблеми координації воєнно-технічної та оборонно-промислової політики в Україні. Перспективи розвитку озброєння та військової техніки».

На пленарному засіданні були обговорені проблемні питання планування та реалізації воєнно-технічної та оборонно-промислової політики України, місце і роль у цьому процесі наукового і виробничого потенціалів Міністерства освіти і науки та Міністерства оборони.

У своїх виступах доповідачі висунули низку пропозицій, спрямованих на поліпшення справ у сфері втілення інноваційних розробок в оборонній промисловості України, розповіли про досягнення своїх закладів та установ у науковій роботі щодо вдосконалення окремих напрямів військово-технічної політики та можливих шляхів забезпечення ЗС України новітніми та модернізованими зразками озброєння та військової техніки (ОВТ), щодо конкретних робіт по їх створенню, про труднощі, що стоять на заваді реалізації намічених планів і програм, про перспективи та можливості їх подолання, а також про плани подальших розробок та досліджень у цьому напрямі.

Другий день конференції традиційно проходив по чотирьох секціях, тематика яких відбивала функціональну приналежність ОВТ до організаційних структур ЗС України та напрямів роботи науково-дослідних управлінь (НДУ) ЦНДІ ОВТ ЗС України:

перша – перспективи розвитку ОВТ Сухопутнихвійськ ;

друга – перспективи розвитку ОВТ Повітряних Сил;

третя – перспективи розвитку ОВТ спеціальнихвійськ;

четверта – перспективи розвитку ОВТ Військово-Морських Сил.

У заході взяли участь провідні вчені та розробники унікальних технологій з багатьох наукових установ, Національного авіаційного університету, Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Хмельницького національного університету, Харківського національного університету радіоелектроніки, а також представники організацій оборонно-промислового комплексу.

За результатами заходу підготовлено збірник тез доповідей учасників заходу, який розміщено на сайті Міністерства освіти і науки України у рубриці «Наука / Інноваційна діяльність та трансфер технологій / Заходи/ ХVI Міжнародна спеціалізована виставка «Зброя та безпека – 2019».

У рамках проведення виставкових заходів відбулось друге засідання робочої групи з питань актуалізації переліку критичних технологій під головуванням першого заступника Міністра освіти і науки України Юрія Полюховича. У засіданні взяли участь представники Укроборонпрому, Міністерства оборони, Служби безпеки України, Держприкордонслужби, Міністерства внутрішніх справ, Національної гвардії, Держспецзв’язку, Національної поліції, ДНУ «УкрІНТЕІ», Національної академії наук України тощо.

Представники Міністерства освіти і науки України та ДНУ «УкрІНТЕІ» презентували узагальнені результати проведеного експертного опитування, участь у якому взяли близько 130 представників наукових установ, закладів вищої освіти та підприємств оборонно-промислового комплексу.

За результатами обговорення членами робочої групи було ухвалено рішення взяти за основу запропонований Міністерством освіти і науки України оновлений перелік критичних технологій та проєкт Плану заходів щодо забезпечення державної підтримки розвитку критичних технологій у сфері виробництва озброєння та військової техніки та у  найкоротший термін надати пропозиції для підготовки остаточної редакції зазначеного документу.

Збірник тез доповідей учасників VІI Міжнародної науково-практичної конференції «Проблеми координації воєнно-технічної та оборонно-промислової політики в Україні. Перспективи розвитку озброєння та військової техніки»