A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Реєстрація технологій та їх складових

Відповідно до пункту 3 Порядку реєстрації технологій та їх складових, що створені чи придбані за бюджетні кошти або створені чи придбані підприємствами державної форми власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 липня 2013 року № 472 (далі – Порядок), обов’язковій реєстрації у місячний строк з дня закінчення відповідних робіт (НДДКР) чи підписання договору про трансфер технологій підлягають технології, які:

  • створені або придбані (частково або повністю) за рахунок коштів державного бюджету (стосується використання коштів загального та/або спеціального фондів державного бюджету);
  • створені або придбані підприємствами державної форми власності.

Інші технології можуть бути зареєстровані за бажанням їх власників (відповідно до абзацу четвертого пункту 3 зазначеного Порядку).

Реєстрація технологій залежно від режиму доступу до інформації, яку вони містять, має такі особливості:

І. Реєстрація технологій, які не містять секретної або службової інформації, здійснюється через електронну систему реєстрації технологій.

Процедура реєстрації технологій через електронну систему регламентується пунктами 7 1-7 3 Порядку, а також Інструкцією з оформлення Реєстраційної картки технології та її складових, що створені або придбані (частково або повністю) за рахунок бюджетних коштів, створені або придбані державними підприємствами, пропонуються для реєстрації суб’єктами (власниками) технологій, затвердженою наказом МОН від 09 листопада 2015 р. № 1156, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02.12.2015 р. за № 1501/27946.

 Відповідно до пункту 7 1 Порядку, для отримання можливості зареєструвати технологію, яка не містить секретної або службової інформації, заявник (державне підприємство, що створило або придбало технологію, суб’єкт господарювання, що створив або придбав технологію за рахунок бюджетних коштів, або власник технології, вказаної в абзаці четвертому пункту 1 зазначеного Порядку) визначає уповноважену ним особу (за необхідності може бути визначено кілька уповноважених осіб), яка є відповідальною за заповнення Реєстраційної картки технології, та повідомляє про таку особу МОН із зазначенням її прізвища, ім’я, по батькові, займаної посади, контактних номера телефону та адреси електронної пошти.

Уповноважена особа має зареєструватися в електронній системі, яка доступна за вказаним вище посиланням, та після успішного проходження процедури авторизації отримає доступ до особистого кабінету користувача електронної системи і матиме змогу заповнити поля реєстраційної форми та відправити заповнений проект Реєстраційної картки технології до МОН на перевірку реєстратору через особистий кабінет користувача системи. 

ІІ. Реєстрація технологій, які містять секретну або службову інформацію, відбувається шляхом подання в МОН переліку документів, визначеного пунктом 5 Порядку реєстрації технологій та їх складових, що створені чи придбані за бюджетні кошти або створені чи придбані підприємствами державної форми власності).

Реєстрація технологій, які містять секретну або службову інформацію, здійснюється з урахуванням особливостей, встановлених Законом України «Про державну таємницю», іншими нормативно-правовими актами у сфері охорони державної таємниці та нормативно-правовими актами, які визначають порядок роботи з матеріальними носіями інформації, що містять службову інформацію.

Заповнення реєстраційної форми в системі електронної реєстрації технологій та оформлення бланка Реєстраційної картки технології та її складових здійснюється відповідно до пункту 3 Інструкції з оформлення Реєстраційної картки технології та її складових, що створені або придбані (частково або повністю) за рахунок бюджетних коштів, створені або придбані державними підприємствами, пропонуються для реєстрації суб’єктами (власниками) технологій, затвердженої наказом МОН від 09 листопада 2015 р. № 1156, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02.12.2015 р. за № 1501/27946.

Окремо слід звернути увагу на те, що згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 01 листопада 2016 р. № 1297 «Про внесення змін до Порядку державної реєстрації та обліку відкритих науково-дослідних, дослідно-конструкторських робіт і дисертацій» (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 23 листопада 2016 р. за №1521/29651) передбачається обов’язкова реєстрація технології до БД «Технології України» після закриття НДР, якщо в реєстраційно-облікових документах НДР у полі «9153. Очікувані результати» вказано код «002 – технології».

 

 

Документи для реєстрації технологій, які містять секретну або службову інформацію приймаються за адресою: 

01601, м. Київ, бульвар Т. Шевченка, 16, кабінет 313

Відділ інформаційно-методичного забезпечення трансферу технологій головного управління із забезпечення реалізації державної політики у сферах інноваційної діяльності та трансферу технологій директорату інновацій та трансферу технологій МОН

 

Отримати консультації щодо реєстрації технологій за допомогою електронної системи або заповнення паперового бланка  РКТ можна звернувшись до відділу інформаційно-методичного забезпечення трансферу технологій:

Головний спеціаліст відділу інформаційно-методичного забезпечення трансферу технологій

Іванов Олексій Васильович

м. Київ, бульвар Т. Шевченка, 16, кабінет 313

Тел.: 287-82-75

e-mail: o_ivanov@mon.gov.ua

Головний спеціаліст відділу інформаційно-методичного забезпечення трансферу технологій  Тополь Галина Вікторівна 

м. Київ, бульвар Т. Шевченка, 16, кабінет 313

Тел.: 287-82-75, 287-82-86

e-mail: g_topol@mon.gov.ua

Головний спеціаліст відділу інформаційно-методичного забезпечення трансферу технологій  Мельник Мирослава Василівна 

м. Київ, бульвар Т. Шевченка, 16, кабінет 313

Тел.: 287-82-86

e-mail: m_melnyk@mon.gov.ua

З питань нормативного забезпечення реєстрації технологій консультації можна отримати в директораті інновацій та трансферу технологій МОН:

Державний експерт експертної групи з питань інформаційно-аналітичного забезпечення директорату інновацій та трансферу технологій МОН

Петровський Андрій Іванович,

тел. (044) 287 82 16, кабінет 112б

e-mail: petrovskyy@mon.gov.ua

 

Електронна система реєстрації технологій доступна за посиланням: http://rkt.ukrintei.ua

Державний реєстр технологій можна переглянути за посиланням: http://www.uintei.kiev.ua/technologies/index.html