A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Данилюк Ілля ГригоровичЧлен Національної комісії зі стандартів державної мови.

Народився 17 листопада 1980 року в смт Перегінське Рожнятівського району Івано-Франківської області.

У 1997–2002 роках навчався в Донецькому національному університеті, отримав диплом із відзнакою за спеціальністю «Українська мова й література».

З 2002 працював на кафедрі української мови Донецького національного університету, згодом кафедрі української мови та прикладної лінгвістики, з 2014 року – після переміщення вишу до Вінниці – на кафедрі загального та прикладного мовознавства і слов’янської філології Донецького національного університету імені Василя Стуса.

Кандидат філологічних наук, доцент.

Має понад 60 опублікованих наукових праць, навчальний посібник із грифом МОН України, кілька монографій, низку лексикографічних та інших праць. Є розробником технології автоматичної лематизації для української мови, низки лінгвістичних корпусів текстів, а також лінгвокомп’ютерного інструменту OnlineCorrector, який призначений для автоматичного виправлення або виділення різних видів помилок в українськомовних текстах.

Одружений, виховує двох синів.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 530-р призначений членом Національної комісії зі стандартів державної мови терміном на шість років.