A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Право на апеляціюПраво заявника на апеляцію прийнятого компетентним органом рішення про визнання є одним з головних принципів Лісабонської конвенції. Перегляд і оскарження результатів процедури визнання передбачено порядками визнання іноземних документів про освіту.

У разі незгоди Заявника з результатами процедури визнання Заявник протягом трьох місяців з дня реєстрації повідомлення про відмову у визнанні іноземного освітнього документа або з дня реєстрації Свідоцтва в журналі електронного обліку може звернутися до компетентного органу, що здійснював процедуру визнання, із мотивованою заявою про перегляд справи та може надати додаткові документи щодо пройденої Програми та отриманої кваліфікації. У такому випадку компетентний орган переглядає всі додатково надані Заявником документи та проводить їх дослідження, у результаті якого попереднє рішення про визнання або відмову у визнанні може бути переглянуто.

Якщо Заявник незадоволений результатом перегляду справи у компетентному органі – вищому навчальному закладі, він може звернутися із заявою про перегляд справи до МОН. До заяви додаються документи, наведені в розділі Апеляція результатів процедури визнання. За результатами розгляду поданих документів МОН виносить рішення про визнання, на підставі якого Заявнику видається Свідоцтво або рішення про відмову у визнанні іноземного освітнього документа, про що Заявнику надсилається відповідне повідомлення із зазначенням підстав прийняття такого рішення.

Крім подачі апеляції заявником щодо результатів процедури визнання, передбачена можливість перегляду рішення МОН закладом вищої освіти. У разі зарахування на навчання власника іноземного освітнього документа, що отримав Свідоцтво про визнання МОН, заклад вищої освіти має право переглянути результати процедури визнання, але виключно в бік більш сприятливих результатів для власника. У такому разі Комісія ЗВО проводить власний аналіз з урахуванням рішення МОН та вимог закладу вищої освітидо певної програми і навичок вступника та приймає остаточне рішення про визнання.