A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Прийом та видача документів для проставлення апостиляПодача документів

Прийом документів для проставлення апостиля здійснюється в понеділок, вівторок, середу та четвер з 9-30 до 13-00 за адресою: м. Київ, вул. В’ячеслава Чорновола, буд. 25. 

Прийом документів здійснюється виключно за наявності заздалегідь заповненої електронної заявки та за попереднім записом (бронювання часу візиту). Ці опції стають доступними після реєстрації Персонального кабінету на цьому сайті.

Схема

Довідки надаються кожен день, окрім суботи, неділі та святкових днів, з 15.00 до 16.00 за тел. +380 (44) 484-64-45, +380 (44) 484-64-95.

Роботи з підготовки документів для прийняття Міністерством рішення щодо проставлення апостиля на документах про освіту доручені ДП «Інформаційно-іміджевий центр», яке виконує функції Національного інформаційного центру академічної мобільності (ENIC Ukraine) згідно з Постановою КМУ від 31.08.2011 № 924.

Подати документи може як їхній власник, так й інша особа (представник Власника) без нотаріально засвідченого доручення. У разі подачі документів представником власника обов’язково необхідна заповнена власником власноруч заява-згода на обробку його персональних даних. Документи для подачі готуються відповідно до переліку. Особі, яка подає документи для проставлення апостиля, потрібно мати при собі паспорт та копію ідентифікаційного коду для оплати квитанцій. Пакет документів подається у прозорому файлі.

Документи, подані для проставлення апостиля, розглядаються міністерством в терміновому або регулярному порядку (детальніше – на сайті ).

У разі необхідності отримати додаткову інформацію для заповнення штампа Апостиль до закладу освіти, архівної або іншої установи направляється офіційний запит про підтвердження факту видачі документа та надання додаткової інформації, необхідної для проставлення апостиля. Заклад освіти має право розглядати лист МОН протягом місяця. У такому разі термін проставлення апостиля може бути подовжено.

Для Вашої зручності ДП "Інформаційно-іміджевий центр" надає додаткові послуги:

 1. Термінова обробка документів;
 2. Можливість подання документів у поза приймальні години;
 3. Дистанційна подача документів (без жодного візиту);
 4. Відправлення готових документів кур′єрськими службами на адресу в Україні або за кордоном;
 5. Підготовка додаткової документації, яку можуть вимагати іноземні організації з визнання кваліфікацій.

ДП "Інформаційно-іміджевий центр" допоможе Вам у невідкладному розгляді Ваших документів, у разі складних ситуацій, надасть можливість консультацій на відстані та вирішить питання проставлення апостиля на Ваших документах без особистого візиту.

Детальну інформацію Ви можете отримати на сайті.

У проставленні апостиля на документі відмовляється, якщо:

 • документ призначається для використання в країні, яка не приєдналася до Конвенції або є учасницею Конвенції, але висловила заперечення проти приєднання України відповідно до статті 12 Конвенції;
 • не підтверджено якість особи, в якій вона виступала, справжність підпису на документі якої перевіряється при проставленні апостиля;
 • документ не відповідає зразку або формі, встановленому на дату його видачі та/або не відповідає вимогам щодо складу та порядку розміщення обов'язкових реквізитів, який повинен містити такий документ;
 • текст документа неможливо прочитати внаслідок пошкодження;
 • документ написаний чи підписаний олівцем або отриманий через засоби факсимільного зв'язку;
 • у документі є незастережені виправлення або дописки;
 • до повноважень компетентного органу не входить проставлення апостиля на цьому документі;
 • компетентному органу не вдалося отримати зразки відповідних підписів, відбитків печаток та/або штампів.

Видача документів

Документи може отримати:

 • заявник за наявності паспорта (особа, яка подавала документи);
 • інша особа, яку заявник зазначив під час подачі документів у заяві, також за наявності паспорта;
 • будь-яка особа з нотаріально завіреним дорученням від заявника.

Готовність документів

Коли документи готові до видачі заявник отримує відповідне смс-повідомлення. Готовність документів також можна перевірити за телефонами: +380 (44) 484 64 45, +380 (44) 484 64 95 або на сайті.

Порядок видачі документів:

 1. Переконайтеся в готовності документів зручним для Вас способом.
 2. Прийдіть в години видачі за адресою: Київ, вул. В’ячеслава Чорновола, буд. 25, ДП "Інформаційно-іміджевий центр". При собі необхідно мати паспорт і розписку із реєстраційним номером і відміткою про сплату, яку Ви отримали під час подачі документів.