A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Європейська інтеграція



Війна відкрила нове вікно можливостей для прискорення інтеграції України в своє природне цивілізаційне середовище - до європейської сім'ї, до членства у Європейському Союзі, першими кроками до якого стало подання заявки на членство України у Європейському Союзі 28 лютого 2022 року та заповнення опитувальника Європейської Комісії для отримання Україною статусу кандидата на членство в ЄС.

23 червня 2022 року Європейська Рада прийняла історичне рішення визнати євроінтеграційну перспективу України та надати Україні статус кандидата на членство в Європейському Союзі, зокрема на основі висновку Європейської Комісії (ЄК) від 17 червня 2022 року.

1 лютого 2023 року оприлюднено Аналітичний звіт щодо заявки України на членство в Європейському Союзі, згідно з яким сфера науки і досліджень має середній рівень підготовки, а сфери освіти і культури – певний рівень підготовки до інтеграції.

8 листопада 2023 року Європейська Комісія рекомендувала Європейській Раді відкрити переговори з Україною щодо членства в Європейському Союзі та оцінила стан прогресу реформ нашої країни у Звіті про прогрес України в рамках Пакета розширення 2023 року.

Очікується, що на саміті у грудні лідери 27 країн-членів ЄС ухвалять рішення про початок переговорів, а вже в березні 2024 року за умови, що Україна виконає всі рекомендації, можуть розпочатися переговори.

З метою формування візії, визначення цілей та завдань для гармонізації секторальних політик та законодавства у сферах освіти і науки з європейськими на шляху до підготовки переговорів та повноцінного членства України в Європейському Союзі наказом МОН від 11 грудня 2023 року № 1501 затверджено Дорожню карту європейської інтеграції України у сферах освіти і науки до 2027 року.