A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Міжнародна організація праціМіжнародна організація праці реалізує проєкт “Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні”. Його мета полягає у допомозі уряду України у здійсненні його діяльності, спрямованої на вдосконалення управління ринком праці шляхом зміцнення служб зайнятості та інших інститутів ринку праці, для забезпечення кращої відповідності кваліфікації працівників попиту на неї, а також покращення тристороннього соціального діалогу.

Основними партнерами проекту є Державна служба зайнятості України, Міністерство соціальної політики України, а також національні та регіональні тристоронні соціально-економічні ради.

Проєкт, зокрема, передбачає вдосконалення навчальних програм, покращення освітніх можливостей. Він також сприятиме розвитку двоступеневої системи освіти, де більше уваги приділяється практичному навчанню та співпраці з роботодавцями. Також буде розбудовано спроможності закладів освіти для сприяння зменшенню невідповідності кваліфікації працівників вимогам ринку праці.

Наразі для пілотування проєкту відібрано 2 області - Рівненська та Херсонська.

З педагогами закладів професійно-технічної освіти Рівненщини проведено тренінги щодо модернізації освітніх програм, підготовлено скориговані програми виробничого навчання та спецтехнології, проведено аналіз місцевого ринку праці. Планується, що в обраних закладах також облаштують навчально-виробничі майстерні.

У рамках Місцевого партнерства у сфері зайнятості м. Херсон (МПЗ) триває робота із впровадження нових стандартів професійної освіти. Зокрема, діяльність МПЗ спрямована на зменшення невідповідності між попитом і пропозицією на ринку праці у сфері туризму та готельно-ресторанного бізнесу на Херсонщині, модернізацію навчальних програм та покращення матеріально-технічної бази професійних навчальних закладів. Ця діяльність реалізується у партнерстві з Асоціацією шеф-кухарів Півдня України та Херсонським вищим професійним комерційним училищем, а також Центром професійно-технічної освіти державної служби зайнятості та іншими партнерами.

Результатом такої співпраці став професійний стандарт за професією “Кухар”, який передано на затвердження до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. До роботи над ним долучилися провідні фахівці ресторанного бізнесу, методисти закладів професійно-технічної освіти (Вище професійне комерційне училище, Херсонський Центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості). Також, заплановано оновлення навчальних програм у відповідності до нового професійного стандарту. Для більш якісної підготовки майбутніх кухарів на базі Херсонського вищого професійного комерційного училища відкрито модернізовану  кухню-лабораторію, де на сучасному обладнанні учні зможуть підвищувати кваліфікацію та вдосконалювати практичні навички.

Діяльність Місцевого партнерства зайнятості впроваджується в рамках проєкту “Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні” Міжнародної організації праці за фінансування Міністерства закордонних справ Данії.