A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Lego Foundation



У рамках співпраці Міністерства освіти і науки України з Тhe LEGO Foundation (Королівство Данія) відповідно до укладеного 20 червня 2019 року Меморандуму про взаєморозуміння, імплементуються чотири основні проєкти:


Проєкт спрямований на зміну підходів педагогів у дошкіллі та переорієнтації освітнього процесу з школяризації  на ігрові та діяльнісні методи навчання, спрямовані на всебічний розвиток дитини, а не лише інтелектуальний, що є передумовою вибудови наступності з новою українською початковою школою.

Географія проєкту налічує 250 закладів дошкільної освіти у 10 областях України, а саме: Волинській, Вінницькій, Дніпропетровській, Житомирській, Запорізькій, Київській, Львівській, Одеській, Сумській та Харківській. Серед закладів дошкільної освіти є як міські, так і сільські.  Протягом 2010-2019 років до проєкту було залучено 150 тис. дітей та  4.5 тис. педагогів.

У рамках співпраці фонд безкоштовно забезпечує дитячі садки ігровими наборами LEGO, а саме, Six Bricks, LEGO Play Box, LEGO DUPLO Play Box, а також надає систематичну методичну підтримку (системна серія тренінгів) та супровід педагогам, залученим до проєкту.

З цією метою у 2015 році була створена команда тренерів the LEGO Foundation в Україні.

У 2015 році вийшла програма розвитку дитини від 2 до 6 років та методичні рекомендації «Безмежний світ гри з LEGO», що була схвалена для використання у закладах дошкільної освіти. Програма є поєднанням українського досвіду в проєкті та передових світових досліджень і практик у галузі дошкілля. Авторами програми стали спеціалісти із закладів-учасників проєкту «Сприяння освіті» та представники фонду в Україні.

Акцентом програми є нова роль педагога в освітньому просторі дошкілля. Програма покликана сприяти становленню педагога, який:

  • є гнучким у взаємодії з дітьми, прислухається до думок та ідей дітей;
  • акцентує увагу на процесі, а не на кінцевому результаті;
  • надає дитині свободу і самостійність у процесі пошуку відповіді на виклик;
  • поважає думку дитини;
  • спілкується з дітьми у формі діалогу та відкритих запитань;

У 2014 році Україна поряд з Данією, Мексикою та ПАР стала однією з 4 перших країн у світі, які пілотували методику компетентнісного навчання «Шість цеглинок». На сьогодні методика «Шість цеглинок» використовується на 5 континентах, є невід’ємною частиною освітнього процесу Міжнародної школи Біллунда, яка є однією з передових шкіл у світі з підтримки педагогіки гри.



Проєкт передбачає підтримку імплементації реформи у початковій школі. Відповідно до положень Меморандуму про взаєморозуміння The LEGO Foundation безкоштовно забезпечує протягом 2018-2019, 2019-2020, 2020-2021 навчальних років усі заклади загальної середньої освіти державної та комунальної форм власності ігровими наборами LEGO, а саме Six Bricks, LEGO Play Box. Наразі в Україну завезено та розподілено по школах 87 вантажівок з наборами LEGO. Співпрацею охоплено близько в 16 000 державних та комунальних закладів загальної середньої освіти, 36 000 вчителів і більше, ніж 900 000 учнів початкової школи.

Фонд здійснює підготовку вчителів початкової школи шляхом прямих та каскадних тренінгів та поглиблено співпрацює з 100 пілотними школами у формі додаткових поглиблених тренінгів, супроводу усіх класів початкової школи, регіональних сесій обмінів-досвідом та наставницьких візитів для вибудови на базі зазначених шкіл майданчиків для проходження педагогічної практики студентами закладів вищої освіти.  

Також було опубліковано та безкоштовно поширено 2 методичних посібники «Шість цеглинок в освітньому просторі школи» та методичний посібник «Гра по-новому, навчання по-іншому», які спрямовані на розвиток ключових умінь у дітей початкової школи, таких як: уміння працювати в команді, поважати вибір іншого, вміння вирішувати проблемні завдання, генерувати ідеї тощо. Готуються до друку ще 2 методичні посібники.



З метою забезпечення системності, стійкості та тривалості нових підходів було розроблено та імплементовано модулі «Навчання через гру» у програми підвищення кваліфікації педагогічних працівників та у освітні програми закладів вищої освіти. На сьогодні такі спецкурси вже впроваджуються в інститутах післядипломної педагогічної освіти Вінницької, Одеської та Запорізької областей та у таких закладах вищої освіти, як Запорізький національний університет, Балтський педагогічний коледж, Мелітопольський державний педагогічний інститут. Запорізьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти підписано меморандум з фондом, в рамках якого здійснюються наукові дослідження щодо готовності впровадження педагогами ігрових методів навчання.

У 2020 році планується розширення кількості учасників проєкту.

Співпраця з інститутами передбачає методичну підготовку викладачів, забезпечення програмними, методичними матеріалами та ресурсним пакетом до спецкурсу.



У рамках Меморандуму Міністерство разом із фондом здійснюватиме кроскультурне дослідження у початкових школах України щодо впровадження діяльнісних методів навчання, до проведення якого долучилися фахівці Австралійського центру освітніх досліджень. Восени 2019 року розпочався підготовчий етап вищезазначеного дослідження. The LEGO Foundation також брало участь у проведенні національного моніторингового дослідження щодо впровадження НУШ.

На сьогодні освітня ініціатива в Україні є одним з пріоритетних напрямків The LEGO Foundation на глобальній освітній арені.