A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

НАТО


Співпраця між Україною і НАТО в науковій сфері розпочалася 1991 року.

З 2004 року Наукова програма НАТО була замінена програмою «Наука заради миру та безпеки» (Science for Peace and Security (SPS) Programme). Програма збирає разом дослідників та фахівців з України і країн НАТО, які вирішують питання безпеки за допомогою наукового співробітництва. Крім застосування наукових розробок у сфері боротьби з тероризмом і новими загрозами, пріоритетними є розвиток інформаційних технологій, сфери біології клітин і біотехнології, нових матеріалів, захист довкілля та раціональне використання природних ресурсів.

Міністерство освіти і науки України є головним виконавцем низки основних заходів підпункту «Наука» щорічної національної програми співробітництва Україна – НАТО.

Ключовим механізмом забезпечення координації співробітництва між Україною та НАТО в сфері науки є Спільна робоча група (СРГ) Україна – НАТО зі співробітництва з питань науки та довкілля, яка була cтворена у 2000 р. Засідання СРГ проходять раз на рік, по черзі в Брюсселі та Києві відповідно.
28 березня 2019 року делегація України взяла участь в 16-му засіданні Спільної робочої групи Україна – НАТО з питань науки та довкілля і засіданні Комісії Україна – НАТО на рівні Комітету НАТО з питань партнерства та колективної безпеки.

21 листопада 2019 року в МОН України проведено Інформаційний День програми НАТО «Наука заради миру та безпеки» в Україні. У цілому до заходу долучилися майже 200 учасників. Під час сесії «Програма НАТО «Наука заради миру і безпеки» в Україні: співробітництво та досягнення» учасники дізналися про механізми реалізації Програми, отримали практичні рекомендації з подання проєктних заявок. У сесії «Перспективи для нових заходів у межах Програми НАТО «Наука заради миру і безпеки» було представлено можливості для майбутнього співробітництва з урахуванням підсумків 16-го засідання Спільної робочої групи Україна-НАТО з питань науки та охорони довкілля.

Наразі українські експерти з науково-дослідних установ та закладів вищої освіти є співкерівниками в 25 проєктах Програми НАТО «Наука заради миру і безпеки», серед яких 22 – багаторічні проєкти і 3 проєкти з проведення робочих семінарів.