A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

MitacsОрганізація Mitacs є канадською національною неприбутковою організацією, яка реалізує програми у сфері наукових досліджень з 1999 року. Mitacs працює з 70 університетами Канади.

На реалізацію дослідницьких програм Mitacs отримує фінансуванні від уряду Канади.

  1. Програма Globalink Research Internship – орієнтована на студентів-бакалаврів 3-го курсу та має вже напрацьований механізм, за яким відбирають учасників. Так, на етапі оголошення конкурсу претендентам надають перелік пріоритетних тем, за якими проводитимуться дослідження у вишах Канади. Далі, після подачі заявки, вони проходитимуть співбесіду з потенційним науковим керівником. Відбір кандидатів проходить з урахуванням вже наявних знань, умінь та навичок. Тож чим ширше кандидат розкриє свій досвід і потенціал у заявці, тим більшою буде ймовірність його участі у програмі за конкретною темою.
  2. Програма дослідницьких грантів Globalink Research Awards – призначена для українців, які навчаються в магістратурі, аспірантурі і докторантурі. Так, учасники можуть працювати над власними дослідницьким проєктом під керівництвом канадського та українського професорів, з якими дослідник самостійно домовляється. За умовами програми таке співробітництво триває від трьох місяців до півроку. У цей час для учасників можуть проводити тренінги з професійного розвитку.

Міністерство освіти і науки України приєдналося до програми Mitacs у 2019 році відповідно до Угоди про співпрацю у сфері міжнародних досліджень між Міністерством освіти і науки України та організацією Mitacs, укладеної 22/29 серпня 2019 року.

У 2018 та 2019 роках українські студенти брали участь у програмі GRI за кошти канадського уряду та партнерів: Українсько-канадська фундація імені Тараса Шевченка, Western NIS Enterprise Fund та канадський меценат українського походження Джордж Міхаль. У 2018 році програмі GRI взяв участь 51 студент 3-го курсу ЗВО України, у 2019 році з поданих 669 заявок переможцями конкурсу стали 81 студент-бакалавр.

За участі МОН програма Mitacs реалізується в Україні відповідно до Угоди про співпрацю у сфері міжнародних досліджень між Міністерством освіти і науки України та організацією Mitacs, укладеної 22/29 серпня 2019 року. Співпраця МОН та Mitacs відповідно до угоди триватиме до грудня 2022 року. Далі партнери зможуть продовжити її ще на 3 роки.