A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Міжнародний конкурс «Найкращий учитель української мови за кордоном»

Підвищення ролі вчителя української мови, який викладає в освітньому закладі за кордоном, сприяння творчим педагогічним пошукам, поширення українського слова, виховання любові до України та почуття поваги до всього українського – основні завдання, передбачені Міжнародним конкурсом «Найкращий учитель української мови за кордоном», який був ініційований Українською Всесвітньою Координаційною Радою на п’ятому Всесвітньому форумі українців.

Уперше в історії українського шкільництва за кордоном Міжнародний конкурс «Найкращий учитель української мови за кордоном» було проведено у 2014/2015 навчальному році.

Щороку 9 листопада, розпочинається Міжнародний конкурс «Найкращий учитель української мови за кордоном» відповідно до Положення про Міжнародний конкурс «Найкращий учитель української мови за кордоном», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 27 червня 2014 № 764, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17 липня 2014 за № 829/25606.

Конкурс проводиться заочно з 9 листопада по 24 серпня для вчителів, які викладають українську мову в освітніх закладах за кордоном, у номінаціях «Учитель початкової школи», «Учитель загальної середньої школи» у два етапи:

  • перший етап – регіональний (регіональними координаторами Конкурсу за кордоном у листопаді – грудні);
  • другий  етап – підсумковий – (Українською Всесвітньою Координаційною Радою разом з Інститутом модернізації змісту освіти в Україні у місті Києві, в січні – червні).

Важливу роль у представлені та розкритті особистості учителя української мови за кордоном слугують фрагменти відеоуроків різних типів, сюжетні фотографії, а також навчальні та презентаційні матеріали учнів (теги: соцмережі, відеоблоги).

На підставі сумарної кількості балів, набраних учасниками Конкурсу, журі II етапу визначають переможців, лауреатів, дипломантів та кращих учасників.

Детальна інформація про конкурс розміщена на веб-сайті ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти»