завідувач кафедри професійної освіти та інноваційних технологій Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, доктор педагогічних наук, професор
Закінчила Прикарпатський університет імені Василя Стефаника за спеціальністю «початкове навчання» у 1998 році та отримала кваліфікацію «вчитель початкових класів і музики».
Наукові інтереси Оксани Володимирівни пов’язані з інноваціями в освіті, історією педагогіки, інклюзією в освіті, професійною, спеціальною та позашкільною освітою, історико- та соціально-педагогічними проблемами національного шкільництва, теорією і практикою професійної підготовки молоді у закладах освіти української діаспори, творчою спадщиною Софії Русової.
Джус О. В. – авторка понад 200 публікацій наукового, навчально-методичного та публіцистичного характеру. Під її керівництвом захищено дисертації «Розвиток загальноосвітніх шкіл першого ступеня приватної форми власності в Україні (кінець ХХ – початок ХХІ століття)» (Пилипів О.З.) та «Розвиток гуцульщинознавства в системі національної освіти і виховання дітей та молоді (кінець ХХ – початок ХХІ ст.)» (Паска Т.В.).
«Роби те, що любиш. Люби те, що робиш», – життєве кредо Оксани Володимирівни, і вона намагається йому не зраджувати. Це дозволяє їй навчати, вчитися та вдосконалюватися, зростати професійно й надихати до зростання інших.
Вона – експертка Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти; експертка з сертифікації педагогічних працівників; тренерка Нової української школи; майстер-тренерка з освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини і розвитку громадянських компетентностей; членкиня Української асоціації викладачів та дослідників європейської інтеграції (APREI), Всеукраїнської громадської організації «Українська асоціація корекційних педагогів», Громадської організації «Українська асоціація дослідників освіти», спеціалізованої вченої ради Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та редколегії наукового періодичного видання «Українська полоністика»; гарант освітньої програми «Спеціальна освіта»; керівник науково-дослідної теми «Професійна підготовка спеціального педагога: український і зарубіжний досвід імплементації інклюзивної освіти в контексті реформування Нової української школи».
Джус О. В. є учасницею проєктів:
Упродовж 2022 року долучилася до організації та проведення онлайн-тренінгів для вчителів закладів загальної середньої освіти з методики викладання ОДГ/ОПЛ та організації змістовного дозвілля дітей у DECIDE Summer Clubs «Ми вдома – ми в Україні»; навчання вчителів міста Чернігова та Чернігівської області за програмою практикуму для педагогічних працівників «Використання онлайн-застосунків під час дистанційного навчання школярів»; тренінгів «НУШ: базова середня освіта» від Громадської спілки «Освіторія» («Діти НУШ: хто вони?»); стала тренеркою програм «Резилієнтні вчителі», «Психологічне консультування техніками КПТ в моделі резилієнтності», «Резилієнтні класи» в рамках навчальної програми для команди тренерів з упровадження інклюзивного навчання та створення безпечного освітнього середовища, ініційованого Міністерством освіти і науки України спільно з Українським благодійним фондом «Коло сім’ї» та за підтримки міжнародної організації «Americares» в рамках Національної програми з охорони психічного здоров’я та психосоціальної підтримки.
Джус О. В. – стипендіатка Кабінету Міністрів України для молодих учених (2001 – 2003); за досягнення в галузі науки й освіти нагороджена Подякою Міністерства освіти і науки України (2019), Дипломом лауреата громадської відзнаки «Автор року – 2020» Національної академії педагогічних наук України та Всеукраїнської газети «Освіта і суспільство», Почесною грамотою Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (2020), дипломом, пам’ятною медаллю і премією Івано-Франківської обласної державної адміністрації та Івано-Франківської обласної ради й удостоєна звання «Молодий учений року» (2004).
|