A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Яковлева Євгенія Віталіївнавчитель біології Мелітопольської спеціалізованої школи I-III ступенів № 25 Мелітопольської міської ради Запорізької області, заслужений вчитель України, лауреат всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 1997»У 1972 році закінчила з відзнакою Мелітопольський державний педагогічний інститут та отримала спеціальність «вчитель біології та хімії».

У своїй педагогічній діяльності Яковлева Є. І. керується принципом «Три «І» плюс один», де перше «І» – інтелект, друге «І» – інтерес, третє «І» – інтелігентність плюс «Щирість».

Євгенія Віталіївна багато років працює над створенням потужного методичного апарату для формування компетентностей усіх учасників освітнього процесу при вивченні біології: різноманітних сучасних навчальних, методичних посібників для вчителів «Уроки біології»; зошитів для поточного і тематичного контролю (5, 6, 7 класи); зошитів для лабораторних і практичних робіт (5, 6 класи); робочих зошитів з біології та екології для учнів 10 і 11 класів за новою програмою; посібника для підготовки учнів до ЗНО з біології; підручника з екології рідного краю; авторських програм зі спецкурсів міжпредметного змісту. Розроблені програми курсів за вибором «Біохімічні основи життя» і «Організм людини очима біофізика» включено до збірника навчальних програм курсів за вибором та факультативів для допрофільної підготовки та профільного навчання, які отримали гриф Міністерства освіти і науки України. Саме методичне забезпечення викладання шкільного курсу біології і стало основною сферою професійних інтересів Є. В. Яковлевої.

Як керівник міського методичного об’єднання вчителів біології Яковлева Євгенія Віталіївна активно впроваджує свій досвід у практику роботи закладів освіти. Постійно проводить майстер-класи та тренінги для слухачів курсів підвищення кваліфікації при Запорізькому обласному інституті післядипломної педагогічної освіти з тем: «Сучасний урок біології», «Розвиток критичного мислення учнів на уроках біології», «Міжпредметне навчання», «Робота з робочими зошитами за новою програмою», «Робота з обдарованими учнями» тощо.

У своїй роботі керується словами Ф. Корлайда: «Моя мета – не готувати чемпіонів, моя мета – створити атмосферу, в якій вони можуть з’являтися». Саме тому створила власну систему роботи з обдарованими учнями, результатом впровадження якої є 15 переможців міських олімпіад з біології та екології, 11 переможців обласних олімпіад з біології, 2 абсолютні переможці Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології.

Педагогічна праця Яковлевої Є. В. відзначена нагрудними знаками Міністерства освіти і науки України «Відмінник освіти», «Василь Сухомлинський», Подякою Міністерства освіти і науки України. За вагомий внесок у розвиток системи виявлення обдарованих учнів і підготовку переможців ІІ, ІІІ та ІV етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з біології нагороджена грамотами департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації та управління освіти Мелітопольської міської ради. Має почесне звання «Заслужений вчитель України» та педагогічне звання «учитель-методист».

Євгенія Віталіївна – лауреат премії Фонда Сороса для вчителів загальноосвітніх навчальних закладів, міських педагогічних премій 2018, 2019 років, переможець обласної педагогічної виставки «Освіта Запорізького краю – 2018».

Від всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2022» очікує відкриття нових талантів на ниві шкільної біологічної освіти, отримання радості від спілкування з цікавими, творчими людьми; сподівається на нові, нестандартні ідеї.