A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Пархоменко Олександр Миколайович

вчитель трудового навчання Новопечерської школи міста Київ

У 1991 році закінчив Уманський державний педагогічний університет за спеціальністю «Трудове навчання». Протягом 2011-2016 років працював в лабораторії трудового навчання та профорієнтації Інституту проблем виховання Національної академії педагогічних наук України. Закінчив аспірантуру.

Життєве кредо: «Навчатися в праці, працювати навчаючись».

Олександр Миколайович намагається бути в курсі новітніх розробок та використовувати всі відомі методики для роботи з учнем. Учитель упевнений, що треба навчити дитину бути насамперед людиною, допомогти розвинути важливі навички, закласти фундамент для її подальшого щасливого життя. Серед його професійних інтересів – організація та вдосконалення навчальної, виховної, науково-методичної та науково-дослідної роботи; застосування мультимедійних комп’ютерних технологій для інтенсифікації трудового навчання в змішаних класах.

Автор посібників з трудового навчання «Розвиток пам’яті, уяви і мислення на уроках трудового навчання», «Технічна творчість, як форма розвитку творчих здібностей дітей»; факультативної програми «Основи фермерського господарювання»; статей в журналі «Трудова підготовка в закладах освіти» та газеті «Трудове навчання» видавництва «Шкільний світ»; 24 наукових статей з трудового виховання та підготовки до професійного самовизначення старшокласників, розміщених в електронній бібліотеці НАПН України; співавтор програми з трудового навчання для учнів 1-4 класів, курсів для старшокласників «Майбутній вибір професії» та «Людина і світ професій», монографії «Професійне самовизначення учнівської молоді в умовах освітнього округу».

Член журі Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання (2009-2015), член журі всеукраїнського конкурсу «Учитель року» (2010, 2014), член журі обласного туру Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України (2011-2015), тематичних конкурсів та фестивалів прикладного мистецтва, учнівської творчості та технічного моделювання.

Від роботи у складі журі третього туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2021» Пархоменко О. М. очікує отримати новий досвід, поділитися з колегами власними ідеями та відкрити нові імена найкращих вчителів з трудового навчання.

Педагог має почесне звання «Заслужений вчитель України» (2007) педагогічне звання «учитель-методист»; є лауреатом Премії Верховної Ради України (2008); нагороджений нагрудним знаком Міністерства освіти і науки України «Василь Сухомлинський» (2010).