A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Даниліна Елла Миколаївна

вчителька трудового навчання/технологій, мистецтва Української загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 13 Селидівської міської ради Донецької області

У 1985 році закінчила Красноармійське педагогічне училище, а у 2010 році – магістратуру Слов’янського державного педагогічного університету за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Трудове навчання» та отримала кваліфікацію «Викладач загальнотехнічних дисциплін, вчитель технології».

Знання, досвід, професійні вміння, отримані в університеті, дали поштовх до подальшого професійного розвитку. В арсеналі Елли Миколаївни чимало перемог та призових місць у фахових конкурсах: лауреатка ІІ (міського) етапу Всеукраїнського конкурсу «Класний керівник року», лауреатка другого (обласного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року» (2007), переможниця другого (обласного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року» та лауреатка третього туру конкурсу в номінації «Трудове навчання» (2010); лауреатка суперконкурсу «Народний Спікер» від видавничої групи «Основа» (2016), учасниця ІІ Всеукраїнської (не)конференції EdCamp Ukraine 2016, V Всеукраїнської (не)конференції EdCamp Ukraine 2019; лауреатка Загальноукраїнського конкурсу «Чемпіон кейсів (зимовий тур)» (2018), переможниця конкурсу «Чемпіон кейсів (весняний тур)» (2019) від освітньої платформи EduFuture 7W, учасниця конкурсу Teacher Innovation Cup від Комп’ютерної академії «Шаг» (2020), переможниця обласного огляду-конкурсу «Web-вітрина «Поруч з генієм-2020» у номінації «Відео-огляд «Інновації у роботі з обдарованими учнями під час освітньої діяльності ЗЗСО, ЗПО» та конкурсу «Урок з mozaBook» від компанії EdPro (2020). У 2019 та 2020 роках увійшла до ТОП-50 кращих вчителів України за версією Global Teacher Prize Ukraine.

Її життєве кредо: «Зроби життя навколо себе красивим. І нехай кожна людина відчує, що зустріч з тобою – це дар».

Даниліна Е. М. узагальнила досвід роботи за оновленою програмою «Формування життєвих компетентностей, набуття досвіду творчої самореалізації на уроках трудового навчання/технологій», основними ідеями якого є посилення діяльності складової освітньої галузі «Технології» у системі компетентнісно орієнтованого навчання за рахунок впровадження педагогічних технологій, інтеграції зон навчання, творчості, дозвілля та побудові освітнього процесу, коли освоєння продуктів людської культури поєднується із власною творчою діяльністю особистості, творчою самореалізацією на уроці та в позакласних заходах.

Сучасними трендами в організації освітнього процесу на уроках Елли Миколаївни є: технології рівневої диференціації, креативного розвитку (ТРІЗ, мозковий штурм, синектика, мindmapping/інтелект-карти), критичного мислення, ситуативного моделювання, коучинг-технології, технологія навчального проєкту, кейс-уроки, інформаційно-комунікаційні технології, робота над STEАM-проєктами.

Учителька впевнена, що сучасний урок має бути розумним, цікавим, захопливим і радісним, тому і спрямовує дітей на розробку проєктів в різних техніках декоративно-ужиткового мистецтва: вишивка, макраме, в’язання, бісероплетіння, лозоплетіння, айріс-фолдінг, кінусайга, стринг-арт, пейп-арт та інші.

Елла Миколаївна працювала у складі творчої групи з розробки програми з трудового навчання 5-9 класи, входила до складу авторського колективу з розробки підручника «Технології, 10(11). Рівень стандарту». Протягом 2011-2020 років брала участь у роботі журі різних етапів всеукраїнських олімпіад з трудового навчання, у 2013 та 2020 роках – другого (обласного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року».

Від цьогорічного конкурсу «Учитель року» очікує на цікаві нові знайомства, позитивні емоції від спілкування, збагачення оригінальними та креативними ідеями в методиці викладання трудового навчання/технологій, обмін педагогічним досвідом, пошук однодумців.

Даниліна Е. М. має педагогічне звання «учитель-методист» та за високий професіоналізм нагороджена неодноразово грамотами Департаменту освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації.