A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Баранова Лілія Миколаївна – лауреатка конкурсу

Баранова Лілія Миколаївна,

 лауреатка (ІІІ місце) всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2021», 

учителька української мови та літератури ліцею № 2 м. Житомира

Освіта: Житомирський державний університет імені Івана Франка, 2010 рік.

Педагогічний стаж: 10 років.

Педагогічне кредо: «Якщо ми будемо навчати сьогодні так, як ми навчали вчора, – ми вкрадемо у наших дітей завтра» (Джон Дьюї).

Лілія Баранова переконана, що наріжним каменем якісної освіти є педагогіка партнерства, і тільки вона здатна перетворити школу на «фабрику знань». Учитель сьогодні – це не людина, яка розказує правила та перевіряє зошити, а фасилітатор, що підтримує дитину в її навчальній діяльності, допомагає задовільнити її освітні запити, надихає на пошук і творчість.

Кожна людина народжена для якоїсь справи, і головне завдання школи – правильно виявити і максимально розвинути здібності дитини. Реалізуючи таке завдання, Лілія Миколаївна практикує особистісно орієнтоване навчання та пропонує своїм учням скетчноутинг, скрайбінг, конструювання, проєктування, квести, створення власного мультимедійного контенту тощо. Учителька постійно збагачує свій педагогічний інструментарій новими методами, формами, технологіями.

Лілія Миколаївна переконана, що вивчення державної мови – запорука успіху кожного учня, адже якими б не були нахили й здібності, для вступу в будь-який національний виш дитині потрібен сертифікат ЗНО з української мови.

Узагальнивши багаторічний досвід підготовки до зовнішнього тестування, Лілія Баранова у 2020 році видала власний навчальний посібник «Знову ЗНО: українська мова за 70 днів». На виставці перспективного педагогічного досвіду «Сучасна освіта Житомирщини – 2021» посібник здобув гран-прі.  

Лілія Баранова – педагог з великим науково-дослідним та творчим потенціалом, постійна учасниця міжнародних і всеукраїнських конференцій та виставок, зокрема: «Сучасні заклади освіти» та «World Edu», «Інноватика в сучасній освіті», «Освіта та кар’єра». Має низку друкованих праць у царині дослідження історії української лексики, методики викладання української мови як іноземної в ситуації білінгвізму, впровадження інноваційних методів та технологій на уроках української словесності.

Л. М. Баранова – керівник науково-дослідних робіт, здійснює підготовку учнів до конкурсів та олімпіад. Результати такої діяльності – це перемоги в Міжнародному конкурсі української мови імені Петра Яцика, у Всеукраїнській учнівській олімпіаді з української мови та літератури.