A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Процак Ольга Михайлівна – лауреатка конкурсу

Процак Ольга Михайлівна,

 лауреатка (ІІ місце) всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2021», 

учителька трудового навчання Отинійського ліцею 

Отинійської селищної ради Івано-Франківської області

Освіта: Коломийський педагогічний коледж Прикарпатського університету імені Василя Стефаника, 2001 рік; Глухівський державний педагогічний університет, 2004 рік.

Педагогічний стаж: 19 років.

Педагогічне кредо: «Успіх приходить до тих, хто робить те, що найбільше любить».

Базовим принципом педагога є принцип Нової української школи – педагогіка партнерства у відносинах учитель-учень-батьки, постійний творчий пошук та самовдосконалення.

Новим професійним орієнтиром у її роботі є формування в учнів Отинійського ліцею підприємницької компетентності, важливим кроком до чого є участь та перемога у конкурсі проєктів «Заснування соціальних шкільних підприємств у сільській місцевості та малих містах України для заохочення молоді до соціального підприємництва у Івано-Франківській, Житомирській і Донецькій областях», організатором якого є Фонд Східна Європа за фінансової підтримки Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини.

Для підвищення в учнів шансів на успішну самореалізацію у майбутньому, формування підприємницького способу мислення та соціальної відповідальності Ольгою Процак розроблено та впроваджено проєкт «Створення соціального шкільного підприємства «Етно-код» на базі Отинійського ліцею».

Поєднуючи знання різних предметів, учителька часто проводить інтегровані заняття, а на звичайних уроках використовує міжпредметні зв'язки. Для формування ключових компетентностей значну увагу приділяє інтерактивному навчанню, яке допомагає кожному учню відчути свою успішність і потрібність. У своїй роботі Ольга Михайлівна застосовує методи проєктування: біоніки, комбінування, комбінаторики, фокальних об’єктів, «Біном фантазії» та «Метод Уолта Діснея»; постійно використовує QR-коди та інтерактивні інтернет-ресурси GoogleMeet, GoogleClassRoom, «На Урок», LearningApps, Padlet та інші для створення завдань, вправ, повідомлень та публікацій, що полегшує співпрацю з учнями під час дистанційного навчання.

Цікавими ідеями, доробками, відеороликами та майстер-класами Процак О. М. ділиться з педагогами закладів освіти об’єднаної територіальної громади, району, області, а також у своєму блозі, на сторінках Facebook у групі «Трудове навчання в українській школі» та YouTube каналі.

Учителька бере активну участь у громадському житті ліцею та селища: упродовж 2016-2020 років була депутатом Отинійської селищної ради Коломийського району Івано-Франківської області, є учасником художніх колективів ліцею та селища, розробляє та конструює для них костюми; спільно з педагогами Малої академії художніх ремесел бере участь в оздобленні зон для відпочинку.

Ольга Михайлівна є майстром народної творчості Прикарпаття, займається художнім декоруванням фарфору. Неодноразово брала участь у фестивалях всеукраїнського та міжнародного формату та організовувала персональні виставки на місцевому та регіональному рівнях. Вона є добрим прикладом для своїх вихованців, бо вважає, що тільки творчий учитель може зростити творчу особистість. Щороку в ліцеї організовує виставку учнівських робіт та представляє кращі роботи своїх вихованців на районних виставках дитячої творчості. Її вихованці є постійними переможцями районних та обласних етапів учнівських олімпіад з трудового навчання; у 2018-2019 н.р. Іванків Софія здобула перемогу у ІV етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання.

Послуговуючись словами Сократа, що в кожному є сонце, вчителька намагається сама завжди бути світлом і запалювати сонце у своїх вихованцях. Серце віддає дітям…