A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Луп’як Дмитро Миколайович - переможець конкурсу

Луп’як Дмитро Миколайович,

 переможець всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2021»,

учитель трудового навчання комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія № 23 

Вінницької міської ради»

Освіта: Вінницький державний педагогічний інститут, 1995 рік.

Педагогічний стаж: 26 років.

Педагогічне кредо: «Мети досягає той, хто її прагне. Мало знати – потрібно й використовувати. Мало бажати – потрібно й робити. Робити свою справу результативно, професійно».

Дмитро Миколайович переконаний, що метою освіти має бути формування професійно компетентного, ініціативного, творчого громадянина, наділеного почуттям обов’язку та відповідальності перед суспільством, здатного швидко адаптуватися до вимог сучасного світу. Своє педагогічне завдання від вбачає не у збагаченні учнів певною кількістю інформації, а в розвитку уміння оперувати нею, проєктувати та моделювати свою діяльність, творчо застосовувати набуті знання і досвід. 

Для максимального розкриття творчого потенціалу кожного учня вчитель застосовує особистісно орієнтовану, проєктну, STEAM технології, технології критичного мислення та інтегрованого навчання. Педагог проводить бінарні та інтегровані уроки, реалізовує STEAM-проєкти, організовує виставки, екскурсії та зустрічі з майстрами народної й технічної творчості і, як наслідок цього, – розвиває дослідницьку компетентність учнів.

Належну увагу вчитель приділяє позакласній роботі з трудового навчання. Його вихованці вибороли понад 70 призових місць у ІІ-IV етапах Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання, 29 призових місць у Всеукраїнській інтернет-олімпіаді «На Урок». Вони неодноразово ставали переможцями міської виставки-конкурсу новорічних композицій «Зимова феєрія», призерами та переможцями різних етапів всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край», переможцями виставки-конкурсу науково-технічної творчості «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!», учасниками міського конкурсу «Великодні дзвони». 

За період педагогічної діяльності Дмитром Миколайовичем опубліковано 98 науково-методичних праць, із яких 26 – у фахових виданнях, а саме: збірниках Міжнародних науково-практичних конференцій, науково-методичних журналах «Трудова підготовка в рідній школі», «Трудове навчання в школі», інтернет-виданнях тощо.

Учитель розробив власний сайт https://dmytro.lupiak.com/, яким користується професійна спільнота вчителів трудового навчання. Також Дмитро Миколайович неодноразово виступав на всеукраїнських науково-методичних семінарах-тренінгах з трудового навчання (технології). Є активним учасником загальнодоступної групи «Трудове навчання в українській школі» та інших методичних інтернет-співтовариств. У складі експертної групи брав участь в обговоренні проєкту Державного стандарту з технологічної освіти (2020 р.); у співавторстві розробив модельну навчальну програму «Технології. 5–6 класи» для закладів загальної середньої освіти (2021 р.).